ورزش بعد از کاشت مو

تاثیر ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو

در قرن حاضر بسیاری از افراد برای زیبایی بیشتر اقدام به کاشت مو می کنند. عواملی مانند استرس و فشار زیاد در زندگی، آلودگی آب و هوایی، افزایش اهمیت زیبایی در دنیا و…  باعث می شود که مردم به کاشت مو روی بیاورند. کاشت مو یک نوع جراحی به حساب می آید که با بی حسی موضعی انجام می‌ شود. به همین دلیل ممکن است یک سری ممنوعیت‌ ها وجود داشته باشد که بعد از کاشت مو نباید آنها را انجام دهید، در غیر اینصورت کاشت موی شما نتایج موفقیت‌ آمیزی نخواهد داشت. ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو از جمله این کارهاست. ضروری است که برخی از فعالیت‌های بدنی سنگین را بعد از جراحی کاشت مو کنار بگذارید. در این مقاله سعی می‌کنیم در این مورد بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو ممنوع!

ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو 

پس از کاشت مو برخی از عادت ها و فعالیت هایی که به صورت روزانه انجام می دهید را باید کنار بگذارید. یکی از این فعالیت ها ورزش و حرکات شدید بدنی مانند فعالیت های جنسی است. چرا که به هنگام ورزش انرژی زیادی را مصرف می‌ کنید. بر اثر این فعالیت های ورزشی و صرف انرژی ممکن است تعریق بسیار زیادی بکنید. تعریق روی پوست سر شما باعث می‌ شود فولیکول‌های موی شما که در حال بهبودی است مجددا آسیب ببیند. همچنین ممکن است در اثر تعریق فولیکول‌های موی شما عفونت کند و فولیکول های کاشته شده بمیرند. به همین دلیل نباید پس از کاشت مو فشاری بر بدن خود وارد کنید که منجر به عرق کردن شود.

ادامه مطلب
کاشت ابرو طبیعی و نقش آن در زیبایی

عوارض ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو

یکی از بدترین چیز ها بعد از کاشت مو عرق کردن است. عرق کردن باعث عفونت می شود و به دنبال آن ممکن است باعث ایجاد خارش شود. عفونت و خارش یکی از چیزهایی است که پزشکان می گویند باید به شدت از آن جلوگیری کنید. به خصوص در هفته های اول بعد از کاشت مو هرگز نباید عرق کنید. به همین دلیل شرکت در فعالیت هایی که ممکن به است باعث افزایش عرق کردن شود را کنار بگذارید.

عرق کردن بعد از کاشت مو مشکلات عدیده ی دیگری را ایجاد می کند. مثلاً باعث ضعیف شدن ریشه های کاشت مو شده و باعث شکست در نتیجه انجام عمل کاشت مو می شود. همچنین خارشی که در اثر تعریق ایجاد می شود باعث آسیب جدی به پوست کف سر شما و فولیکول های مو می شود. چراکه ممکن است در اثر خاریدن پوست سر،  خونریزی ایجاد شده و خطر عفونت بیشتر شود.

ورزش به بدن شما فشار زیادی وارد می کند

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم ورزش و فعالیت بعد از کاشت مو ممنوع است. یکی از عوارض ورزش کردن بعد از کاشت مو  این است که فشار زیادی به بدن شما وارد می شود و نیرو و انرژی در بدن شما تحلیل می‌ رود. سلول های شما برای بهبود و بازسازی خود به انرژی بیشتری نیاز دارند و بعد از اینکه شما انرژی خود را در فعالیت های ورزشی صرف کردید و آن را از دست دادید مدت زمان بهبودی شما طولانی تر خواهد شد. بنابراین شما حدالامکان باید بدن خود را قوی نگه دارید.

ادامه مطلب
جوانسازی پوست با یک جلسه هایفوتراپی

چه مدت بعد از کاشت مو ورزش کنیم؟

بسیاری از ما با این سوال که چه مدت بعد از کاشت مو باید ورزش کنیم مواجه می شویم. به طور کلی برای جلوگیری از خطراتی که ممکن است بعد از کاشت مو به وجود بیاید ورزش در هفته اول به هیچ وجه توصیه نمی شود. پس از گذشت یک هفته، در روزهای اول می توانید ورزش را با پیاده روی های سبک شروع کنید و آن دسته از ورزش های ساده مانند یوگا را انجام دهید که به بدن ما فشار زیادی وارد نمی کند.

برای انجام فعالیت های کمی سنگین تر مانند دویدن با سرعت بسیار پایین و دوچرخه سواری های کوتاه مدت و کم سرعت حتما باید حداقل سه هفته صبر کنید. همچنین شما نباید پس از کاشت ورزش هایی که با توپ انجام می شود مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال و… را انجام دهید. همچنین باید از ورزش های رزمی مثل کشتی، تکواندو و کاراته خودداری کنید. چرا که ممکن است باعث آسیب به محل جراحی شما شود.

فعالیت-ورزشی-بعد-از-کاشت-مو

پس از یک ماه از انجام عمل کاشت مو می توانید ورزش را انجام دهید. اما باید با دقت و ظرافت بیشتری باشد و تمامی ورزش ها را به صورت سبک انجام دهید. پس از یک ماه می توانید با دستگاه و وزنه برداری کار کنید. اما نباید وزنه های بسیار سنگین را بلند کنید، چرا که باعث افزایش فشار بر بدن می شود. برای انجام فعالیت های ورزشی بدون قید و شرط باید دو تا سه ماه بعد از عمل کاشت مو صبر کنید.

ادامه مطلب
 فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد

عمل کاشت مو

عمل کاشت مو یک جراحی بسیار رایج برای درمان طاسی و ریزش موی مردانه است. طبق آمارها حدود ۷۰ درصد مردان دنیا ریزش موی سر تجربه می کنند. به همین دلیل این نوع جراحی بسیار رایج و محبوب است و اگر برخی از موارد رعایت شود بی خطر است.

کاشت مو یک عمل ساده است و زمان بهبودی آن بسیار سریع است. با این حال یک سری قوانین خاصی وجود دارد که شما باید حتما آنها را رعایت کنید تا نتیجه کاشت مو موفقیت آمیز باشد. اگر ورزش بخشی از برنامه روتین شما در زندگی است باید پس از کاشت مو آن را متوقف کنید. ما در این مقاله به عوارض ورزش سنگین بعد از کاشت مو پرداختیم و بهترین زمان ورزش بعد از کاشت مو را به شما گفتیم. اگر درصدد کاشت مو هستید، مطالعه این مقاله تا حد زیادی می تواند به سوالات شما پاسخ دهد.

 

 

برچسب ها: بدون برچسب

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند