کاشت مو

کاشت مو شامل برداشتن گرافت های پانچ کوچک از پوست سر حاوی مو یا یک تکه بزرگتر از پوست سر از ناحیه اهداکننده و بریدن آن به قطعات کوچکتر برای استفاده به عنوان پیوند است. این گرافت ها سپس به یک ناحیه طاس یا نازک شده از پوست سر منتقل می شوند. گرافت های ایجاد شده در این روش در اندازه و شکل متفاوت است. گرافت پانچ گرد معمولاً شامل ۱۰-۱۵ تار مو است. مینی گرافت بسیار کوچکتر شامل دو تا چهار تار مو است. و میکروگرافت، یک تا دو تار مو.

گرافت های شکافی که در شکاف های ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند، هر کدام شامل حدود ۴ تا ۱۰ تار مو هستند. گرافت های نواری بلند و نازک هستند و حاوی ۳۰-۴۰ تار مو هستند.

گرافت

تعداد جلسات

به طور کلی، ممکن است چندین جلسه جراحی برای دستیابی به پر شدن رضایت بخش مورد نیاز باشد و معمولاً فاصله بهبودی چند ماهه بین هر جلسه توصیه می شود. ممکن است تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که نیاز دارید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستگی دارد.

موهای زبر، خاکستری یا روشن پوشش بهتری نسبت به موهای ظریف و تیره دارند. تعداد شاخه های بزرگ پیوند شده در جلسه اول برای هر فرد متفاوت است، اما میانگین آن حدود ۵۰ است. برای مینی گرافت یا میکروگرافت، تعداد آن می تواند تا ۷۰۰ در هر جلسه باشد. درست قبل از جراحی، «ناحیه اهداکننده» کوتاه می‌شود تا بتوان به راحتی به پیوندها دسترسی پیدا کرد و برداشت.

تعداد جلسات

کاشت مو در جراحی ‍پلاستیک

برای پیوند پانچ، پزشک ممکن است از یک ابزار لوله مانند مخصوص ساخته شده از فولاد کربنی تیز استفاده کند که گرافت گرد را از محل اهدا کننده خارج می کند تا بتوان آن را در ناحیه ای که باید پوشانده شود (به طور کلی خط موی جلویی) جایگزین کرد.

برای انواع دیگر گرافت‌ها، پزشک از یک اسکالپل برای برداشتن بخش‌های کوچکی از موی سر استفاده می‌کند که به بخش‌های کوچک تقسیم می‌شود و به سوراخ‌ها یا شکاف‌های کوچکی در پوست سر پیوند می‌زند. هنگامی که گرافت ها انجام می شود، پزشک ممکن است به طور دوره ای مقادیر کمی محلول نمکی را به پوست سر تزریق کند تا استحکام مناسب پوست حفظ شود.

سوراخ های محل اهدا کننده ممکن است با بخیه بسته شود برای پیوند پانچ، یک بخیه ممکن است هر محل پانچ را ببندد. برای انواع دیگر پیوندها، یک اسکار کوچک و مستقیم ایجاد می شود. بخیه ها معمولاً با موهای اطراف پنهان می شوند.

برای حفظ گردش خون سالم در پوست سر، پیوندها با فاصله حدود یک هشتم اینچ از هم قرار می گیرند. در جلسات بعدی، فضاهای بین شاخه ها با گرافت های اضافی پر می شود. پزشک شما در برداشتن و قرار دادن گرافت‌ها دقت زیادی به خرج می‌دهد تا مطمئن شود که موهای کاشته ‌شده در جهت طبیعی رشد می‌کنند و رشد مو در محل اهداکننده تأثیر منفی نمی‌گذارد.

پس از اتمام جلسه پیوند، پوست سر تمیز شده و با گاز پوشانده می شود. ممکن است مجبور شوید یک یا دو روز از بانداژ فشاری استفاده کنید. برخی از پزشکان به بیماران خود اجازه می‌دهند بدون بانداژ بهبود یابند.

کاشت مو در جراحی ‍پلاستیک

انبساط بافت

روش دیگری که در درمان طاسی استفاده می شود، گسترش بافت نامیده می شود. جراحان پلاستیک پیشرو در گسترش بافت هستند، روشی که معمولاً در جراحی ترمیمی برای ترمیم زخم‌های سوختگی و جراحات با از دست دادن پوست قابل توجه استفاده می‌شود. کاربرد آن در جراحی کاشت مو در مدت زمان نسبتاً کوتاهی نتایج قابل توجهی را به همراه داشته است.

جراحی فلپ

جراحی فلپ روی پوست سر بیش از ۲۰ سال است که با موفقیت انجام می شود. این روش قادر است به سرعت مناطق زیادی از طاسی را پوشش دهد و برای هر بیمار جداگانه سفارشی شده است. اندازه فلپ و محل قرارگیری آن تا حد زیادی به اهداف و نیازهای بیمار بستگی دارد. یک فلپ می تواند کار ۳۵۰ یا بیشتر پانچ گرافت را انجام دهد.

جراحی فلپ

مراحل کاشت مو

کاندیدا های کاشت مو باید مقداری ریزش موی محسوس همراه با رشد موی سالم در پشت و کناره‌های سر داشته باشند تا به عنوان نواحی اهداکننده عمل کنند.

مرحله ۱

یک ابزار لوله مانند، گرافت های گرد را از محل اهدا کننده مشت می کند تا در ناحیه ای که جایگزینی مو مورد نظر است قرار داده شود.

مرحله ۲

یک ابزار لوله مانند، گرافت های گرد را از محل اهدا کننده مشت می کند تا در ناحیه ای که جایگزینی مو مورد نظر است قرار داده شود.

مرحله ۳

هنگامی که پوست زیر مو به اندازه کافی کشیده شد، با جراحی روی ناحیه طاس قرار می گیرد.

مرحله ۴

در طی جراحی فلپ، قسمتی از پوست سر طاس بریده می شود و یک فلپ از پوست مودار به جای آن دوخته می شود.

مرحله ۵

الگوهای مورد استفاده در کاهش پوست سر به طور گسترده ای متفاوت است، با این حال همه به هدف نزدیک کردن مو و پوست سر برای پوشاندن مناطق طاس می رسند.

بعد از کاشت مو

نتایج جراحی کاشت مو می تواند ظاهر و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

بعد از کاشت مو

 

برای مطالعه مقاله درمورد آیا بعد از کاشت از پماد یا روغن های خاصی استفاده کنیم؟ کلیک کنید

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT (کاشت موی جراحی)

بعد از انجام بی‌حسی موضعی، یک نوار باریک از پشت سر با عنوان فلپ برداشته و محل آن بخیه زده می‌شود. فلپ را با کمک میکروسکوپ‌های پیشرفته به گرافت های تکی و دوتایی تقسیم می‌کند که در مرحله کاشت، در سطح طاسی سر کاشته می‌شوند.

کاشت مو به روش FIT (کاشت موی غیر جراحی)

گرافت‌های مو در این روش به طور جداگانه و پراکنده از بانک مو توسط هلدر دستی جداسازی می‌شود، این‌گرافت‌ها در مرحله کاشت به طور مستقیم در محل طاسی سر کاشته می‌شوند.

کاشت مو در تبریز

کلینیک دیلای به عنوان پیشرفته ترین و مجهزترین مرکز کاشت مو در شمال غرب کشور در تبریز فعالیت دارد. بسیاری از افراد از کشور های همسایه به این شهر سفر می کنند و آن هم به دلیل قیمت مناسب و مراکز پیشرفته و پزشکان متخصص در این شهر می باشد.

قیمت کاشت مو

در کلینیک دیلای دربخش  کاشت مو به دلیل اینکه از دستگاه های پیشرفته و مدرن استفاده می شود شاید به نظر قیمت کاشت مو زیاد به نظر برسد اما نتیجه آن شما را خشنود خواهد کرد. در تمامی جهان کاشت مو پرهزینه است اما در کلینیک دیلای شما می توانید شرایط پرداخت را هر طور که برای شما مقدور است تغییر دهید.

کاشت مو به دلیل حساس بودن و بالا بودن هزینه آن و هم چنین به دلیل این که مربوط به زیبایی می باشد بسیار حائز اهمیت است و کیلینیک دیلای تمامی این ها را مد نظر گرفته و محیطی بهداشتی با پرسنل با تجربه و پزشکان متخصص این اعتماد خاطر را به شما می دهد . قبل از کاشت مو و بعد از کاشت مو مراجعه کننده باید مشاوره کامل شود.

با تشکیل جلسات مشاوره دیگر ترسی برای کاشت مو نخواهید داشت. ارائه خدمات فقط برای افراد داخل ایران نمی باشد شما می توانید از طریق وبسایت کلینیک دیلای از هر جای جهان وقت مشاوره آنلاین بگیرید و هم چنین پس از قطعی شدن تمامی مراحل شما می توانید با مراجعه حضوری بهترین خدمات را دریافت کنید. و پس از اتمام کاشت مو باز هم مشاوره های آنلاین شامل شما می شود.

برای شروع آماده اید؟

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷