نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

به طور کلی پس از کاشت مو، برای حفظ موهای جدید و جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده، باید مراقبت‌های خاصی را انجام دهیم. در غیر اینصورت، نتیجه کاشت موفقیت آمیز نخواهد بود. این مراقبت ها شامل موارد مختلف هستند. مثلا به هنگام خواب، باید از تماس مستقیم میان سر و تشک جلوگیری شود و یا اینکه رژیم غذایی سالم و متعادلی را باید رعایت کنید. همچنین رعایت دستورالعمل هایی که دکتر شما به شما ارائه کرده است بسیار مهم است.
یکی از بیشترین سوالاتی که مراجعه کنندگان با آن مواجه هستند، اصلاح موی سر پس از کاشت مو است. شاید یک اشتباه در تخمین زمان اصلاح مو پس از کاشت مو، نتیجه کاشت را با شکست مواجه کند. اگر می خواهید نکات مهم و زمان مناسب برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو را بدانید، به ادامه مقاله دیلای کلینیک توجه کنید.

چرا نباید بلافاصله پس از کاشت مو، موها را اصلاح کرد؟

اصلاح موی سر پس از کاشت مو ممنوع است! البته تا زمان مشخصی. بعد از کاشت مو، شما نباید موهای خود را به طور بی‌ رویه کوتاه کنید، چراکه موهای جدیدی که از ریشه‌های کاشته شده رشد می‌ کنند بسیار حساس هستند و نیاز به مراقبت های خاصی دارند تا بتوانند به درستی رشد کنند. اگر موها به طور ناصحیح کوتاه شوند، ممکن است ریشه‌های و فولیکول های جدید ضعیف شده یا از بین بروند و این موجب توقف رشد موهای شما در آینده خواهد شد.

نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

بعد از کاشت مو، طی کردن دستورالعمل های درمانی و مراقبت های ویژه، در موفقیت کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. در واقع، برای داشتن نتیجه‌ی بهتر و جلوگیری از خطر عفونت و تحریک محل کاشت، نباید موها را بلافاصله پس از کاشت کوتاه کرد. به علاوه اینکه کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو ممکن است باعث جدا شدن موهای کاشته شده از پوست سر شود.

ادامه مطلب
روش های آبرسانی پوست به صورت عمیق

همچنین از آنجایی که بعد از کاشت، پوست سر حساس و زخم است، اصلاح مو ممکن است باعث خونریزیی شود. بنابراین بهترین روش مراقبت از موهای کاشته شده، رعایت رژیم غذایی و دارویی تعیین شده توسط پزشک، داشتن آرامش کافی و کوتاه نکردن موها تا مدت مشخص شده است.

زمان مناسب برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو

پس از کاشت مو، باید حداقل ۱۰ روز بگذرد تا بافت پوست نسبتا بهبود یابد. اما در این زمان هم نباید اقدام به کوتاه کردن مو کنید. به طور معمول، بعد از کاشت موها، باید حداقل ۱۴ روز یا دو هفته بگذرد تا موهایتان را اصلاح کنید. این زمان برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود. شما ابتدا شما باید مطمئن شوید که پوست سرتان به طور کامل بهبود یافته است و هنوز دچار التهاب نیستید. درصورتی که با وجود زخم ها، اقدام به اصلاح موهای سرتان بکنید، زخم ها خونریزی می کنند و گرافت های روی سر شما آسیب می بینند.

نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که کوتاه کردن بیش از حد موها، می‌ تواند روی رشد موی کاشته شده تأثیر منفی بگذارد. با این حال، اگر فقط قصد کوتاه کردن برخی از موهای خود را دارید، نباید مشکلی پیش بیاید.

زمانی که شما موهای خود را می کارید، فولیکول های جدید با سرعت پایین تری رشد می کنند، در حالی که موهایی که از قبل روی سر شما بوده اند با سرعت بیشتری رشد کرده‌ اند. در این حالت موهای شما اندازه های متفاوتی خواهند داشت. بنابراین بهتر است قصد شما از کوتاه کردن مو فقط مرتب سازی موها باشد و نباید موها را بیش از اندازه کوتاه کنید. به طور معمول ۶ ماه طول می‌ کشد تا ضخامت موهایی که کاشته اید، بیشتر شود و سرعت رشد آنها افزایش پیدا کند.

ادامه مطلب
تزریق فیلر خط خنده در تبریز

نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

کاشت مو یک روش خوب برای بهبود ظاهر افرادی است که با ریزش مو و طاسی سر مواجه هستند. حال اگر پس از کاشت مو، مراقبت های لازم را انجام دهید، نتیجه فوق العاده خواهد بود و به هدفتان که زیبایی و اعتماد به نفس بیشتر است، خواهید رسید. در زیر نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو را برای شما آورده ایم که بهتر است آنها را رعایت کنید.

  • حداقل ۴ هفته بعد از کاشت مو صبر کنید تا موها به طور کامل در منطقه کاشت شده رشد کنند و فولیکول ها تثبیت شوند. سپس می توانید اصلاح را انجام دهید.
  • قبل از کوتاه کردن موها، حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا بفهمید در حال حاضر صلاحیت لازم برای کوتاه کردن مو را دارید یا خیر. همچنین، اگر به دنبال سلمانی خاصی برای کوتاه کردن موها هستید، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید تا افراد متبحر برای کوتاه کردن موی افراد با موی کاشته شده را، به شما معرفی کند.
  • شما نباید از ماشین اصلاح و یا تیغ برای کوتاه کردن موها استفاده کنید. تنها وسیله مجاز برای کوتاه کردن موها در این زمان قیچی است.
  • پس از کوتاه کردن موها، استفاده از شامپوها و محصولات آرایشی و بهداشتی که شامل مواد شیمیایی تند و ضعیف کننده ریشه مو باشند، ممنوع است. به جای آن، از محصولاتی با فرمول طبیعی استفاده کنید که موهایتان را تغذیه کند و به آنها کمک کنند تا سالم و سریع تر رشد کنند.
  • از کوتاه کردن زیاد موها، خودداری کنید. به جای آن که موها را به طور کامل کوتاه کنید، نوک آنها را تیز کنید.  این کار کم می کند زخم های روی سر شما نمایان نشوند و در عین حال به موهای شما کمک می‌ کند تا شکلی طبیعی و زیبا به خود بگیرند و از زیبایی موهای جدید خود بیشتر لذت خواهید برد.
ادامه مطلب
اهمیت ضدآفتاب در روتین پوستی روزانه

 

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، پس از کاشت مو می‌ توانید موهای جدید کاشته شده را همانند سایر موهای خود به صورت معمول اصلاح کنید. اما باید اجازه دهید حداقل دو هفته بگذرد و سپس اینکار را انجام دهید. همچنین حتماً از ابزارها و محصولات مناسب برای اصلاح مو استفاده کنید تا به موهای کاشته شده صدمه نرسانید. در نهایت قبل از اصلاح موها پس از کاشت مو، باید با پزشک مرتبط خود مشورت کنید و در مورد زمان اصلاح و نوع اصلاح موها از او راهنمایی بگیرید تا به موهای جدید شما هیچ آسیبی وارد نشود.

 

برچسب ها: بدون برچسب

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند