آیا مزوتراپی مو برای ریزش ارثی موثر است؟

مزوتراپی یکی از بهترین روش های درمانی که در سال‌های اخیر از آن استفاده می شود تا از ریزش موها جلوگیری شود و بسیاری از افراد از آن نتیجه فوق العاده ای گرفته اند. اما دلایل متعددی برای ریزش مو وجود دارد که یکی از آنها ریزش موی ارثی می باشد. ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاد که آیا مزوتراپی برای افرادی که دارای ریزش موی ارثی هستند نیز به اندازه بقیه افراد جواب می دهد یا خیر؟ در ادامه این مقاله با دیلای کلینیک همراه باشید تا به شما بگوییم که  مزوتراپی مو برای ریزش ارثی تا چه حد موثر است.

مزوتراپی مو چیست؟

 

اگر بخواهیم به طور دقیق تر مزوتراپی مو را توضیح دهیم باید بگوییم که مزوتراپی (Meso Therapy) یک روش درمانی است که در آن مواد مغذی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و… به صورت تزریقی در لایه میانی پوست سر ( مزو دیرم) تزریق می شوند. برای مو، درمان با مزوتراپی می تواند باعث افزایش رویش و رشد، افزایش ضخامت مو و حتی کاهش ریزش آنها شود.

مزوتراپی مو فولیکول های مو  را جهت رویش بهتر مو تقویت می کند و همچنین رطوبت سالم پوست سر را حفظ می کند. این روش به عنوان یکی از روش های درمانی برای مشکلات شایع مو مانند ریزش مو، ضعیف بودن موها، ریزش موی سکه ای، ریزش موی ارثی و … استفاده می شود.

ریزش موی ارثی یک مشکل پررنگ و متداول در زنان و مردان است. در صورتی که بیشتر از ده درصد موها از دست بروند، ممکن است باعث تغییر شدید در ظاهر فرد شود. از اینرو، بسیاری از افراد مبتلا به این نوع ریزش مو به دنبال راه حلی هستند که بتوانند تاثیرات این بیماری را کم کنند و یا بهبود  آن را بخشند. مزوتراپی مو یکی از این روش های کارامد است. 

آیا مزوتراپی مو برای ریزش ارثی موثر است؟

به صورت خلاصه، پاسخ این سوال بله است. مزوتراپی یکی از روش های پزشکی است که می‌ تواند به عنوان یک راه حل مناسب برای مشکل ریزش موی ارثی استفاده شود. این روش اساسا به معنای درمان کامل و صدر درصدی برای ریزش موی ارثی نیست، بلکه می تواند به عنوان یک درمان مکمل و به عنوان یک روش پیشگیری برای ریزش موی ارثی باشد. همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد مزوتراپی شامل تزریق مواد مغذی به پوست سر برای بهبود ریزش، بهبود رشد و حفظ سلامتی موها می باشد. 

 فرآیند مزوتراپی مو برای ریزش موی ارثی در چند مرحله انجام می‌ شود که هر مرحله شامل چند نوبت تزریق می باشد. این مواد مغذی شامل ویتامین، مواد معدنی و هورمون‌ هایی است که برای سلامتی موها بسیار مفید هستند. مزوتراپی به دلیل دارا بودن مواد مغذی، به ناحیه درمان شده پوست سر کمک می‌کند تا بیشترین مقدار مواد مغذی و ترکیبات حیاتی را دریافت کرده و بدین طریق باعث افزایش رشد موها شود.

توصیه ما به شما این است که قبل از شروع ریزش ارثی موها و قبل از اینکه فولیکول های مو به طور کامل از بین برود، اقدام به درمان ریزش توسط مزوتراپی بکنید تا شاهد بیشترین تاثیر از این روش باشید. 

مزایای مزوتراپی مو برای ریزش موی ارثی

مزایای مزوتراپی مو برای ریزش موی ارثی شامل موارد متعددی می شود. یکی از آنها تقویت رشد مو است. مواد موثر موجود در مزوتراپی، شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی ضروری و پپتیدها می باشد که باعث تقویت رشد مو می شود. مزوتراپی مو می تواند جنس موهای شما را بهتر کند. مثلا اگر موهای شما نازک است، این روش می‌ تواند از نازک تر شدن موها جلوگیری کند و باعث ایجاد موهای ضخیم‌ تر و سالم‌ تر شود.

 مزوتراپی می‌ تواند موجب افزایش خونرسانی به پوست سر شود و به دنبال آن باعث پویایی سلولی و رشد موهایی شود که فولیکول های آنها ضعیف شده و هر لحظه ممکن است از بین برود. مزوتراپی مو عنوان یک روش درمانی برای ریزش مو شناخته شده است که اثرات آن تا دراز‌ مدت باقی می ماند و یه روش بسیار مقرون به صرفه نسبت به کاشت مو است.

از دیگر مزایای این روش می توان به عدم نیاز به بیهوشی، عوارض جانبی  و ریسک‌ پایین نسبت به سایر روش های پزشکی می باشد. همچنین، نتایج مزوتراپی به طور کلی سریع‌ تر از روش های دیگر ظاهر می شود.

روش انجام مزوتراپی مو

برای انجام مزوتراپی مو برای ریزش موی ارثی، ابتدا پوست سر شما باید به طول کامل تمیز شود و هیچ آلودگی روی پوست سر شما نباید وجود داشته باشد. سپس، پزشک یا متخصص پوست شما با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز و ظریف، مواد مغذی و دارویی را در پوست سر و محل ریشه مو تزریق می‌ کند. تعداد و فواصل تزریق‌ها بسته به نیاز هر بیمار ممکن است متفاوت باشد. ریزش برخی از افراد طی دو جلسه قطع می شود و برخی دیگر نیز به دوره های درمانی بیشتری نیاز خواهند داشت.

مزیت این روش این است که مواد مغذی و دارویی به صورت مستقیم و با دقت بالایی در پوست سر و ریشه مو تزریق می‌ شوند و نیازی به مصرف داروهای خوراکی نیست. همچنین، این روش باعث تحریک خونرسانی به پوست سر و نقاطی که موها در آن قرار دارند می‌ شود که به دنبال آن نیز رشد موهای شما به صورت عجیبی تسریع پیدا می کند.

لازم به ذکر است که مزوتراپی مو یک درمان پزشکی است و باید توسط یک پزشک یا متخصص پوست انجام شود و بنابراین حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید و قبل از شروع درمان، از معایب و مزایا و همچنین عوارض احتمالی مزوتراپی مو با پزشک مورد نظر مشورت کنید.

سخن پایانی

 مزوتراپی یکی از روش های نوین درمانی است که قابلیت بهبود و کاهش ریزش موی ارثی را دارا می باشد. به نظر می رسد که این روش برای بسیاری از افراد مؤثر باشد، اما باید توجه داشت که نتایج ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد و به دلیل عوامل متعددی مانند سن، شدت ریزش، نوع ریزش مو و… میزان بهبود در افراد مختلف، فرق کند. برای مثال، در برخی موارد این روش می‌ تواند به طور کامل ریزش را قطع کند، اما در مواردی دیگر ممکن است سرم مزوتراپی، میزان ریزش را قدری بهبود ببخشد. برای تشخیص و درمان بهتر، قبل از شروع درمان حتما به متخصص پوست و مو مراجعه کرده و نظرات و پیشنهادات او را در این زمینه بشنوید.

 

ادامه مطلب
معرفی انواع روش‌ های متداول کاشت مو
برچسب ها: بدون برچسب

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند