چه نوع روغنی برای موهای کاشته شده مناسب است ؟

آیا بعد از کاشت از پماد یا روغن های خاصی استفاده کنیم؟

بعد کاشت مو باید چه دستورالعمل هایی را رعایت کنیم؟

پس از کاشت مو، دستورالعمل های بعد از عمل را دنبال کنید. پزشکان معمولاً شامپوهایی برای تمیز کردن و شستن پوست سر و همچنین لوسیون و پمادهای ضدعفونی کننده برای استفاده درجایی که کاشت مو شده است ارائه می‌کنند. این کار تمیز کردن ناحیه و نرم شدن پوسته ها را تضمین می‌کند که در نهایت باعث بهبودی می‌شود. مردم باید فقط در مناطق پیشنهادی از این ها استفاده کنند. در این مقاله به پماد ها و روغن های مناسب برای کاشت مو اشاره خواهیم کرد …

روغن نارگیل یا روغن بادام و… را می‌توان بعد از ۲ هفته در ناحیه اهدا کننده استفاده کرد. اگر ناحیه بهبودی خارش وخشک است، استفاده از روغن نیز می‌تواند آن را تسکین دهد. در ناحیه دریافت کننده، می‌توانید روغن را پس از ۱۰-۱۲ هفته شروع کنید.

روغن زیتون بعد از کاشت مو روشی است که توسط برخی پزشکان توصیه می‌شود. در هفته اول پس از عمل، دلمه در ناحیه دریافت کننده ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، این پوسته ها به راحتی می‌توانند خود به خود از بین بروند. با این حال، می‌توانید با مالیدن روغن زیتون به آن ناحیه و شستن موهای خود بعد از حدود نیم ساعت آنها را نرم کنید.

برای مطالعه مقاله در مورد بهترین سن برای کاشت مو کلیک کنید.

کدام روغن بعد از کاشت مو بهتر است؟

پس از بهبود زخم‌های ناحیه اهداکننده و ناحیه پیوند شده، می‌توان از روغن ویتامین E برای نرم کردن بافت و بهبود کیفیت آن استفاده کرد. برخی از غذاهای غنی از ویتامین E: بادام، آووکادو، اسفناج، تخمه آفتابگردان و روغن زیتون.

روغن زیتونآیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن زیتون

روش استفاده از این روغن به این صورت می‌باشد که شما باید ناحیه پیوند شده را با روغن زیتون مرطوب کننده مناسب بپوشانید و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در این حالت نگه دارید. این یک اثر صاف کننده روی دلمه اطراف پیوند شده و ناحیه اهداکننده خواهد داشت.

ادامه مطلب
آیا مزوتراپی مو بعد از کاشت مو مفید است؟

روغن زیتون یک روغن طبیعی همه کاره است که قرن هاست برای مصارف مختلف استفاده می‌شود. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که می‌تواند درخشندگی و نرمی را به موها بیاورد. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که می‌توانند به سلول های بدن حمله ‌کنند.

روغن زیتون دارای ترکیبات زیادی است که می‌تواند به عنوان آنتی اکسیدان عمل کند. با استفاده از روغن زیتون برای جلوگیری از پیری مو، فولیکول های مو محافظت می‌شوند و باعث رشد می‌شوند. همه انواع روغن زیتون یکسان نیستند. استفاده از نوع در آشپزخانه شما ممکن است ایده خوبی نباشد. بهترین محصول برای مو روغن زیتون فرابکر تصفیه نشده است. این نوع روغن زیتون کم فرآوری شده است.

روغن های طبیعی زیادی وجود دارند که می‌توانند به مرطوب کردن و درخشندگی مو کمک کنند. روغن زیتون می‌تواند سلامت کلی مو را بهبود بخشد و از ریزش مو جلوگیری کند. دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد التهابی است که می‌تواند شرایط ایده آلی را برای رشد مو در فولیکول های مو ایجاد کند.

روغن بادامآیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن بادام

درست مانند روغن زیتون، روغن بادام فقط برای پخت و پز نیست. این روغن سرشار از مواد معدنی و پروتئین است که به رشد مو کمک می‌کند. افراد مبتلا به کمبود مواد معدنی با مشکلات آلوپسی و نازک شدن مو مواجه می‌شوند.

روغن نارگیل,آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن نارگیل

 

روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات طبیعی مراقبت از مو است. تارهای مو را مرطوب کرده و از شکستن موها جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب است، بنابراین به نرمی عمیق پوست سر کمک می‌کند و موهایی نرم و درخشان به شما می‌دهد. توصیه می‌شود روغن نارگیل را قبل از استفاده در دمای اتاق گرم کنید.

روغن آرگان,آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن آرگان

روغن آرگان سرشار از مواد مغذی است و با خواص ضد التهابی خود نتایج بسیار خوبی برای موهای شما به ارمغان می‌آورد. آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در روغن آرگان به مبارزه با اشعه UV و محافظت از سلول های مو در برابر آسیب کمک می‌کند.

ادامه مطلب
آیا هورمون ها می توانند روی رشد موهای شما تأثیر بگذارند؟

برای مطالعه مقاله در مورد مراقبت از مو بعد از کاشت کلیک کنید.

چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو از روغن مو استفاده کنم؟

دانستن زمان استفاده از روغن یکی از تکنیک های اساسی برای دوره نقاهت پس از کاشت مو است. همیشه توصیه می‌شود که یک یا دو هفته به پوست سر خود استراحت دهید تا زمان لازم برای بهبودی طبیعی داشته باشد. در حالت ایده آل، جراح شما توصیه می‌کند که در این دوره از شامپو برای تمیز کردن پوست سر خود استفاده کنید. آنها همچنین می‌توانند لوسیون ضد عفونی کننده را در اختیار شما قرار دهند تا روی پوست سرخود استفاده کنید.

حفظ پیوند مو برای نتیجه طولانی مدت و موفقیت این روش بسیار مهم است. در مراحل اولیه ریکاوری، اغلب باید پوست سر خود را با اسپری مرطوب کنید، زیرا ماساژ باعث از بین رفتن فولیکول های مو و آسیب می‌شود.

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟

همه شواهد به دو دلیل اصلی به بله اشاره می‌کنند. دلیل اول این است که روغن طبیعی محل گیرنده را تسکین می‌دهد و برخی از ناراحتی هایی که ممکن است در نتیجه عمل جراحی احساس کنید را کاهش می‌دهد.

دلیل دوم این است که ماساژ ملایم پوست سر باعث بهبودی می‌شود و روغن ماساژ طبیعی خوب ویتامین‌ها را به پوست سر اضافه می‌کند و باعث رشد مو و بهبود سریع‌ تر می ‌شود.روغن های بسیاری در بازار وجود دارد اما اگر موهای ضخیم تر می‌خواهید از روغن های طبیعی استفاده کنید.

فواید ماساژ با روغن های طبیعی

شایان ذکر است که هر کسی می‌تواند از روغن ماساژ طبیعی روی پوست سر خود استفاده کند. اگر موهایتان پر است، فواید ماساژ روغن طبیعی را برای پوست سر نیز احساس خواهید کرد.ما اغلب فراموش می‌کنیم که پیشگیری بهتر از درمان است. با این حال، پس از جراحی کاشت مو، استفاده از این تکنیک ساده که تا حدی تسکین می‌دهد و در نهایت باعث بهبود و رشد بهتر مو می‌شود، ضروری است.

ادامه مطلب
انواع نژاد مو

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

شما می‌توانید از هزاران محصولات مراقبت از مو استفاده کنید اما بهترین غذا برای موهای شما روغن های طبیعی است. آنها به گردش خون پوست سر شما کمک می‌کنند، ریشه موهای شما را تقویت می‌کنند و موهای بلند و براق و پرپشتی به شما می‌دهند.

ترکیبی از روغن های ضروری و حامل به موهای شما ظاهری شاداب و سالم می‌بخشد و از آسیب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، این روغن ها دارای خواص ضد عفونی کننده نیز هستند که از رشد قارچ در موها جلوگیری می‌کنند. اگر به طور مکرر موهای خود را چرب کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت و برخی از روغن ها ممکن است تا ۲ ماه طول بکشد تا نتایج دلخواه را به شما بدهد.

اگر سوالات بیشتری دارید یا از مشکلات ریزش مو رنج می‌برید و یا بعد از کاشت موی خود دچار ریزش و یا کم پشتی موهای خود هستید بهترین کلینیک برای شما کلینیک دیلای می‌باشد. شما می‌توانید با تیم دوستانه ما تماس بگیرید تا به تمام سوالات شما پاسخ دهند. علاوه بر این، آنها همچنین می‌توانند تجزیه و تحلیل موی رایگان و پیشنهاد برخی از محصولات را به شما ارائه دهند.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


برچسب ها: بدون برچسب

سوال یا نظر خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی مشخص شده اند