انواع نژاد مو

انواع نژاد مو

موهای شما چه خوب، ضخیم، بلند، کوتاه، مات، براق، مجعد، فر یا صاف، شایسته احترام هستند. نوع و بافت مو توسط عواملی زیادی از جمله ژنتیک تعیین می شود.

نوع مو به چه معناست؟

نوع مو های شما در درجه اول بر اساس الگوی فر مو های شما است. شکل فولیکول شما تعیین می کند که آیا موهای شما:

لخت

موج دار

فرفری

مارپیچ

هر چه فولیکول شما بیضی‌تر یا نامتقارن‌تر باشد، موهای شما فرتر خواهد بود.

نوع موی شما توسط ژنتیک

شما می‌توانید الگوی فر خود را با گرما یا مواد شیمیایی تغییر دهید، و الگوی فر کردن شما می‌تواند تا حدودی با هورمون‌ها یا داروهایی که مصرف می‌کنید تغییر کند، اما الگوی اصلی شما وجود دارد.

هر بار که موهای شما چرخه رشد خود را طی می کنند، آن ویژگی های ژنتیکی مجدداً مشخص می شود.

چه نوع موهایی وجود دارد؟,انواع مو

چه نوع موهایی وجود دارد؟

موها  بر اساس یکی از چهار الگوی فر طبقه‌بندی می شوند:

نوع ۱ موی صاف
نوع ۲ موی حالت دار
نوع ۳ مو فرفری
نوع ۴ موهای پیچ خورده

موهای شما می تواند در ریشه صاف و در انتها موج دار باشد. نکته کلیدی این است که بدانید هر نوع به چه چیزی نیاز دارد تا بتوانید به خوبی به آن استایل بدهید و سالم نگه دارید.

نحوه آرایش و مراقبت از نوع مو

موی لخت,انواع مو

نوع ۱: لخت

این نوع موها فاقد فر طبیعی هستند. رشته‌های منفرد ممکن است ریز یا درشت، ضخیم یا نازک باشند.

موها تمایل به چرب شدن دارند، بنابراین بسیاری از آرایشگران توصیه می کنند که برچسب را بررسی کنید تا مطمئن شوید محصولی که خریداری می کنید روغن اضافی به موهای شما اضافه نمی کند. شامپوهای خشک نیز ایده خوبی هستند.

شستن بیش از حد موهایتان می‌تواند باعث تولید بیش از حد چربی در پوست سرتان شود، بنابراین شامپوی خشک برای افرادی که موهای صاف و چرب دارند، مفید است.

موهای موج دار,انواع مو

نوع ۲: موهای موج دار

حالت طبیعی موهای نوع ۲ بافتی ملایم و ژولیده است. از ریشه تا سطح چشم، موهای شما نسبتا صاف است. و از سطح چشم تا انتها، موجی شل و نامشخص دارید.

برای اینکه این موج را صاف نکنید، از محصولات روغنی دوری کنید. در عوض، پایه را با یک موس سبک تقویت کنید یا از ژل برای تعریف آن امواج استفاده کنید.

موی فرفری,انواع مو

نوع ۳: فرفری

 دور فرها کمی بیشتر از انتهای بزرگ یک شمع مخروطی است برس زدن این نوع موها می‌تواند حالت فر را از بین ببرد و منجر به وز شود.

از سیلیکون و سولفات ها در محصولات فر خودداری کنید. آنها ممکن است به طور موقت موخوره را مهار کنند، اما می توانند به مرور زمان موها را خشک کرده و منجر به شکستگی شوند.

به جای شانه کردن، که می تواند منجر به موخوره و شکستگی شود، از نرم کننده استفاده کنید و توصیه می کند موهای خیس را به جای استفاده از سشوار با نوک انگشتان، آن را چنگ بزنید.

موهای پیچ خورده,انواع مو

نوع ۴: موهای پیچ خورده

این نوع موها نیز از خانواده موهای فر می باشد اما حالت فر آن ها متفاوت است باید تمامی نکاتی که در موهای فر رعایت میکردید را در این موها نیز باید رعایت کنید.

موها به آب و هوا بسیار حساس هستند و آب و هوا می تواند نوع موی شما را تعیین کند مثلا در قسمت هایی از آفریقا موها وز و فر می باشد ولی در کشورهایی مثل چین موهای صاف و نرمی دارند. پس ژنتیک و محل زندگی شما ارتباط مستقیمی با نوع و نژاد موهای شما داشه باشند. موی هندی یکی از بهترین انواع مو است. موهای بافت هندی ضخیم‌ترین بافت را دارند و مدل‌های متنوعی مانند مدل‌های صاف، موج دار و مجعد می‌دهند. زیرا موهای هندی بسیارپر هستند و دارای درخشندگی بسیار طبیعی هستند.

ژنتیک و محیط بر نوع و بافت مو تأثیر می گذارد.

ژنتیک نوع مو

تحقیقات نشان می دهد که نوع و بافت مو ارثی است. همچنین یک ویژگی “افزودنی” وجود دارد که به نوع و بافت مو کمک می کند. این به این معنی است که میزان فر در مو به تعداد تغییرات ژن موی مجعد به ارث رسیده است. از این رو، دو والدین مو فرفری ممکن است همیشه فرزندانی با موهای مجعد نداشته باشند زیرا ژن‌های مختلفی در آن نقش دارند. والدین مو فرفری همچنین می توانند حامل ژن موهای صاف باشند که ممکن است آنها را منتقل کنند. ژن ها همچنین می توانند برای تعیین بافت مو با یکدیگر تعامل داشته باشند. به همین دلیل است که در یک خانواده، افراد مختلف ممکن است انواع مختلفی از مو داشته باشند.

محیط

ژن ها تنها عامل موثر بر نوع مو نیستند. محیط نیز می تواند تاثیر زیادی بر روی مو، به خصوص بافت داشته باشد. رطوبت می تواند موها را وز یا مجعد کند، در حالی که هوای سرد زمستان می تواند موها را خشک و وز کند. بافت مو نیز با افزایش سن تغییر می کند. موها خاکستری، نازک تر، زبرتر، ظریف تر و خشک می شوند. غدد چربی در پوست سر با افزایش سن کوچک می شوند. نحوه رفتار و حالت دادن به موهایتان می تواند بافت آن را تغییر دهد. دکلره کردن، رنگ کردن مو، استفاده از ابزارهای حالت دهنده، صاف کردن و صاف کردن مو می تواند بافت مو را تغییر دهد .

آیا می توانید نوع موهای خود را تغییر دهید؟,انواع مو

آیا می توانید نوع موهای خود را تغییر دهید؟

تغییر ژنتیک مو امکان پذیر نیست. چندین درمان در خانه و سالن وجود دارد که می تواند به صاف کردن یا فر کردن مو کمک کند. برخی از آنها ماندگاری طولانی دارند، در حالی که برخی دیگر موقتی هستند.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ریش ، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


بدون-بانک-مو-می-توان-کاشت-مو-انجام-داد؟

کاشت مو با استفاده از بانک مو

کلینیک دیلای  یک تیم بین المللی هست که به ارائه بهترین مراقبت های کاشت مو در بازار و اطلاع رسانی و آموزش مردم در سراسر جهان در مورد ریزش مو و درمان های آن اختصاص یافته است. برای افرادی که با ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند، کاشت مو این امکان را به وجود آورده است که ریزش مو را معکوس کرده و اعتماد به نفس را بازگرداند. از آنجایی که کاشت مو شامل برداشتن مو از یک ناحیه و کاشت آن در محل طاسی است، اکثر مردم سوال دارند که آیا می توانند کاشت مو با بانک مو دیگران استفاده کرد؟ در ادامه به پاسخ این سوال میپردازیم …

کاشت مو

این ممکن است به دلایلی مانند ناکافی بودن موهای اهدا کننده یا کیفیت پایین موهای شما باشد. اگر قصد کاشت مو را دارید و موهای ناکافی برای این عمل دارید، این مقاله برای شما مناسب است.

شناخت ساختار مو :

اگر ریزش موی ژنتیکی شما در حال حاضر بسیار پیشرفته است، به خصوص در مورد طاسی با الگوی مردانه، پیوند با موهای خودتان ممکن است غیرممکن شود زیرا موهای کافی در ناحیه اهداکننده برای پوشش ناحیه ریزش مو باقی نمانده است. در این مورد، ایده کمک به موهای خود برای کاشت مو با استفاده از موهای شخص دیگر می تواند وسوسه انگیز به نظر برسد. . سیستم ایمنی یک سیستم بسیار پیچیده است که با موفقیت بیماری را دفع می کند، زیرا دارای مکانیسم های محافظتی ذاتی و یادگیری است. یکی از این مکانیسم های حفاظتی ذاتی این است که هر سلولی در بدن علامت خاصی وجود دارد که با آن سیستم ایمنی تشخیص می دهد که متعلق به بدن است یا اینکه یک جسم خارجی است.

کاشت مو

در نگاه اول، ممکن است منطقی به نظر نرسد که سیستم ایمنی به بافت های مرده مانند مو حمله می کند. با این حال، این فقط خود مو نیست که کاشته می شود، بلکه فولیکول مو نیز از آن مو تشکیل می شود. این فولیکول مو پیوندی است که موی اهداکننده از آن رشد می کند. فولیکول مو زمانی که وارد پوست سر می شود به جریان خون متصل می شود. این سیستم ایمنی را فعال می کند. هر سلول سالم در بدن ما علامت خاصی روی بدن خود دارد. سلول های فولیکول های پیوندی این را ندارند. بنابراین بلافاصله مورد حمله گلبول های سفید قرار می گیرند. علاوه بر این، بدن شروع به تولید آنتی بادی علیه سلول‌های جدید می‌کند که باعث می‌شود فولیکول‌های موی خارجی سریع‌تر از بین بروند.

آیا کسی هست که بتواند به من مو اهدا کند؟

حتی اهداکنندگانی از یک خانواده یا با ساختار و رنگ موی مشابه، نشانگرهای ژنتیکی مختلفی را در سلول های خود دارند، بنابراین آنها نیز واجد شرایط نیستند. فولیکول ها توسط سیستم ایمنی از بین می روند و موها دیگر نمی توانند رشد کنند. تلاش برای کاشت مو بیهوده خواهد بود.

چرا بدن اعضای دیگران را می پذیرد اما مو را نمی پذیرد؟

در پیوند عضو، اندام ها توسط بدن رد نمی شوند، زیرا سیستم ایمنی با به اصطلاح سرکوب کننده های ایمنی سرکوب می شود. با این حال، این داروها نه تنها دفاع ایمنی در برابر اندام پیوندی، بلکه کل سیستم ایمنی را سرکوب می کنند. به همین دلیل است که افرادی که عضوی را اهدا کرده‌اند بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان هستند. برای وادار کردن بدن به پذیرش عضوی که برای زندگی حیاتی است، مانند کبد یا قلب، ارزش سرکوب سیستم ایمنی را دارد. موها که اهمیت کمتری دارند، ارزش به خطر انداختن کل سیستم دفاعی بدن را ندارند.

در حالی که ممکن است از نظر تئوری استفاده از موهای شخص دیگری برای کاشت مو ممکن به نظر برسد، اما عملا غیرممکن است. کاشت مو به دلیل مشکلات سازگاری فقط از موهای بدن شما استفاده می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، جراحان ترمیم مو برای جلوگیری از رد شدن موی اهداکننده توسط گیرنده و جلوگیری از عفونت های بعدی، پیوند را با استفاده از موهای شخص دیگری انجام نمی دهند. اگر از بافت پوست سر یا موهای شخص دیگری استفاده کنید، بدن شما به طور خودکار یک پاسخ ایمنی برای دفع بافت و موهای خارجی ایجاد می کند. این ممکن است منجر به عفونت شود و موهای شما رشد نکند و این روش را ناموفق می کند.

کاشت مو

به طور معمول، پیوند اعضا به آماده سازی قبلی گیرنده با استفاده از داروها و داروها برای سرکوب رد نیاز دارد. این داروها عوارض جانبی متعددی دارند و خطرات طولانی مدتی را در آینده به همراه خواهند داشت. همچنین باید آنها را تا آخر عمر مصرف کنید. به این ترتیب، آنها تجویز نمی شوند مگر اینکه دلیل قابل توجهی برای سرکوب سیستم ایمنی وجود داشته باشد.

صرف نظر از آماده سازی، ممکن است شکست همچنان رخ دهد و بدن گیرنده همچنان می تواند عضو را پس بزند. خطرات داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی در مورد کاشت مو بیشتر از مزایای آن است و استفاده از موهای اهداکننده دیگران را غیرممکن می کند.

با این حال، می توانید از موهای قسمت هایی از بدن خود استفاده کنید که در برابر DHT مقاوم هستند زیرا ریزش مو را تجربه نمی کنند. پشت و کناره های سر شما کاندیدهای اصلی برای اهدای مو هستند زیرا به طور ژنتیکی برای مقاومت در برابر ریزش مو برنامه ریزی شده اند. دانشمندان هنوز در حال بررسی سایر منابع احتمالی موی اهداکننده مانند استفاده از موهای سینه، کمکی، ساق پا هستند.

 

جایگزین های کاشت مو با موهای شخص دیگر چیست؟

کاشت مو با موهای مصنوعی

درکاشت موی مصنوعی، فیبرهای زیستی کاشته می‌شوند. این ماده فیبری است که از نظر ساختار و رنگ شبیه به موهای شماست. بیوفیبرها رشد نمی کنند و مانند موهای دیگران یک جسم خارجی هستند. معمولاً سیستم ایمنی با شدت کمتری با آنها مبارزه می کند زیرا به جریان خون متصل نیستند. با این وجود، بدن اغلب با قرمزی و سایر واکنش‌های آلرژیک واکنش نشان می‌دهد. یک بیمار به مقدار مشخصی شانس نیاز دارد تا بدن فیبرهای زیستی را بپذیرد. بنابراین، کلینیک های معتبر کاشت مو معمولا این نوع کاشت مو را ارائه نمی دهند. 

کاشت مو

شرایطی که می توانید موهای اهدا کننده را از شخص دیگری دریافت کنید :

به همان اندازه که دریافت موهای اهداکننده از شخص دیگری غیرممکن است، استثناهایی وجود دارد. در اینجا دو شرایطی وجود دارد که تحت آن می‌توانید از موهای اهداکننده شخص دیگری استفاده کنید.

دوقلوهای همسان

در صورت داشتن موی اهدایی می توانید از دوقلوهای همسان خود موهای اهدایی دریافت کنید. این به این دلیل است که شما DNA و ساختار ژنتیکی یکسانی دارید. بنابراین، بدن شما فولیکول‌های دوقلو یا بافت‌های پوست سر را به‌عنوان خارجی تشخیص نمی‌دهد و رد کردن را غیرممکن می‌کند.

بعد از پیوند مغز استخوان

پیوند مغز استخوان شامل جایگزینی خون و سیستم ایمنی بدن شما می شود. این روش معمولاً برای افرادی است که به شدت بیمار هستند مانند افراد مبتلا به سرطان. تحقیقات منتشر شده توسط Dermatologic Surgery به این نتیجه رسید که اگر فردی تحت پیوند مغز استخوان قرار گیرد و سپس موهای اهدایی را از همان فرد دریافت کند، بدن او موهای پیوند شده را پس نخواهد زد. توجه داشته باشید که پیوند مغز استخوان فقط برای بیماران شدیداً بیمار و نه برای افراد سالم در دسترس است. به غیر از موارد فوق، نمی توانید از موهای شخص دیگری برای کاشت خود استفاده کنید.

 

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت مو با بانک مو دیگران ، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


head-balding-man-before-after-hair-transplant-surgery-man-losing-his-hair-has-become_168410-1915

توصیه ها پس از کاشت مو

شاید شما از جمله افرادی هستید که تمایل دارید طاسی سر را با پیوند مو درمان کنید. برای اینکه بتوانید نتیجه دلخواه را به دست بیاورید، علاوه بر انتخاب دکتر و کلینیک، مراقبت بعد از کاشت طبیعی مو نیز بسیار اهمیت دارد. افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده‌اند و از موهای کم‌پشت و یا حتی طاسی سر رنج می‌برند و این موضوع بر جنبه‌های مختلف زندگی آن ها تاثیر گذاشته است. همین عامل سبب شده تا تصمیم به استفاده از روش کاشت مو برای رفع آن بگیرند.

شستشوی مو

شستشوی مو یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند بر مراقبت پس از کاشت مو تأثیر بگذارد، بنابراین در کلینیک نحوه صحیح شستشوی موها به هر بیمار آموزش داده می شود.

روش شستشوی مو شامل ۳ مرحله اصلی است:

– ناحیه پیوند شده با لوسیون/روغن/هر مرطوب کننده مناسب دیگر پوشانده می شود و به مدت ۱۵-۳۰ دقیقه در این حالت باقی می ماند. این باعث یک اثر نرم کننده بر روی دلمه های اطراف پیوند پیوند شده و ناحیه اهداکننده می شود. این مرحله نرم کننده به حذف آثار خون خشک شده و بهبود سریعتر کمک می کند.

-پس از ۱۵-۳۰ دقیقه، پوست سر باید با آب گرم شسته شود. ناحیه اهدا کننده و پیوند شده با شامپوی مخصوص طبی شسته می شود. برای انجام این کار، مقدار کمی از شامپو را بین دستان خود کف کنید و با دقت به کل پوست سر بمالید. مالش نکنید. تمام مراحل شستشو باید به آرامی با کف دست و بدون فشار انجام شود.

مراحل شست و شوی مو پس از کاشت

– بعد از شستن موها را با دستمال کاغذی خشک کنید. مالش ندهید – فقط به آرامی آن را لمس کنید. مرطوب‌کننده باید تا زمانی که پوسته‌ها از بین بروند یا تا زمانی که پوست سر خشک شود استفاده شود. همچنین در صورت مداوم بودن احساس خشکی، می توان از مرطوب کننده در بین شستشوهای مو استفاده کرد.

– برای از بین بردن پوسته ها باید روزانه شامپو بزنید. پس از حدود ۷ تا ۱۰ روز دیگر نباید اثری از خون خشک یا دلمه روی پوست سر شما باقی بماند. شما ممکن است کمتر از ۱۴ روز پس از کاشت موهای خود را به روش معمولی بشویید. در صورت نیاز نیز می توان موها را بیش از یک بار در روز بعد از عمل شستشو داد. استفاده از شامپوی مخصوص را تا خالی شدن بطری ادامه دهید.

اگر بیمار به دلایلی محصولات موی خود را خریداری می کند، لطفاً مطمئن شوید که آنها حاوی سیلیکون، عطر و رنگ نیستند.

درد بعد از کاشت مو

درد خفیف می تواند تا چند روز پس از عمل کاشت مو وجود داشته باشد. برخی از افراد در روزهای اول پس از عمل مشکل خوابیدن دارند. پس از عمل معمولاً درد در ناحیه اهداکننده بیشتر از ناحیه گیرنده است. طرح کاشت مو پس از عمل را می توان با مسکن های بدون نسخه تسکین داد. شما یک بسته از آن ها را در کلینیک دریافت خواهید کرد.

جای زخم و دلمه در پوست سر

تورم

بیشتر اوقات برای عملیات های بزرگتر کاشت مو و پیوندهایی که کارهای زیادی روی خط مو انجام شده است، اتفاق می افتد. تورم می تواند پیشانی و ناحیه اطراف چشم را تحت تاثیر قرار دهد و ممکن است دو تا پنج روز طول بکشد که در روز چهارم حداکثر است. دارویی به نام دگزامتازون برای کاهش این علائم تجویز می شود.

خارش بعد از ترمیم مو

خارش بعد از کاشت مو احساس بسیار شایعی است. ممکن است ۷ تا ۱۴ روز پس از عمل در سرتاسر پوست سر ایجاد شود. خارش در بیشتر موارد نشان می دهد که بافت در حال بهبود است. در مواردی که بسیار قوی می شود می توان از قرص آنتی هیستامین استفاده کرد.

وضعیت صحیح خوابیدن

مهم است که در هفته اول پس از عمل، نواحی گیرنده را تا حد امکان کمتر لمس کنید. ما از بیماران می خواهیم که به پشت بخوابند و سرشان را روی چند بالش بلند کرده باشند. با بالا بردن سر در طول شب، بالش‌ها تورم‌هایی را که ممکن است بعد از کاشت مو ایجاد شود کاهش می‌دهند. همچنین به بیماران توصیه می‌شود از بالش مخصوصی که در کلینیک تهیه می‌کنند در ۷ تا ۱۰ روز اول استفاده کنند.

زمان های بهبودی

اکثر بیماران در طی یک یا دو روز پس از جراحی احساس خوبی دارند، اگرچه ممکن است تا چند روز پس از جراحی مقداری بی حسی و درد خفیف در پوست سر وجود داشته باشد. پوسته‌های قرمز نقطه‌ای در پایین ساقه‌های موی کاشته‌شده در محل گیرنده و محل‌های اهداکننده وجود خواهد داشت که برای حدود ۷ تا ۱۰ روز قابل مشاهده خواهند بود. معمولاً بیمار در عرض ۱۵-۱۰ روز پس از عمل ظاهر طبیعی خود را به دست می آورد.

بعد از این مدت فقط قرمزی جزئی ممکن است قابل مشاهده باشد. بیمارانی که پوست بسیار روشنی دارند ممکن است بعد از درمان برای مدت طولانی قرمزی را تجربه کنند، در حالی که افرادی که پوست و موی تیره‌تری دارند سریع‌تر بهبود می‌یابند. در مجموع، بهبودی پس از کاشت مو یک فرآیند کاملا فردی است که به سن بیمار نیز بستگی دارد.

اگر ریش به عنوان منطقه اهدا کننده استفاده می شد

در کلینیک ما اغلب از ریش (ناحیه گلو) به عنوان محل اهدا کننده استفاده می کنیم. در چنین مواردی می توان محل اهدای ریش را یک هفته پس از عمل تراشید تا زمانی که دیگر دلمه وجود نداشته باشد.

اصلاح بعد از کاشت مو

ناحیه گیرنده را می توان ۱ ماه پس از پیوند تراشید. نواحی اهداکننده را می‌توان یک هفته پس از عمل تراشید تا زمانی که دلمه‌های ناحیه اهداکننده پاک شده باشد.

شوک ریزش و رشد مجدد موهای کاشته شده

معمولاً از دست دادن شوک در ۳-۴ هفته اول پس از پیوند شروع می شود. بعد از ماه سوم تا پنجم، پیوندهای از دست رفته به آرامی شروع به رشد مجدد می کنند. در پایان ماه پنجم، نرخ رشد مجدد باید حدود ۳۰ درصد و در ماه هفتم نرخ رشد مجدد باید حدود ۶۰ درصد باشد. نتایج نهایی عمل باید ۱۲ ماه پس از عمل ارزیابی شود.

پوشیدن کلاه بعد از کاشت مو

یک کلاه پانامایی در کلینیک دیلای دریافت خواهید کرد که باید در هر زمان بیرون از منزل یا در طول سفر به خانه از آن استفاده کنید. کلاه از پوست سر شما در برابر گرد و غبار، آفتاب و سایر عوامل محیطی محافظت می کند. لطفا این کلاه را به مدت ۵ روز پس از عمل بپوشید و پس از آن می توانید هر کلاه دیگری را که انتخاب می کنید استفاده کنید. هنگام انتخاب یک سرپوش برای دوره پس از عمل، مهم است که کلاهی انتخاب کنید که روی نواحی گیرنده خیلی محکم نباشد و پیوندهای تازه پیوند شده را بکشد. لطفاً در بیرون از منزل یا تا زمانی که دیگر دلمه وجود ندارد، تا ۲ هفته از سرپوش استفاده کنید.

پوشیدن کلاه بعد از کاشت مو

فعالیت بدنی

بلافاصله پس از کاشت مو، می توانید شروع به پیاده روی کوتاه کنید یا ورزش های فیزیکی را انجام دهید که باعث تعریق زیاد شما نشود. شما می توانید ۱۰ روز پس از عمل به طور فعال ورزش کنید. توصیه می شود مدت کوتاهی بعد از تمرینات دوش بگیرید تا خطر ابتلا به عفونت به حداقل برسد.

مصرف الکل

مصرف الکل باعث افزایش زمان بهبود زخم ها بعد از کاشت مو می شود. بهتر است ۲ هفته بعد از عمل صبر کنید.

قرارگیری در معرض نور خورشید

مهم است که در ۲ هفته اول پس از عمل از نور مستقیم خورشید دوری کنید. برای ۶ ماه اول پس از پیوند، توصیه می کنیم هنگام زیر نور خورشید از سرپوش استفاده کنید.


توصیه های دارویی و محصولات مو

شامپو و لوسیون برای شستشوی مو

بعد از عمل به همه بیماران داده می شود. لوسیون باید روی نواحی گیرنده و اهدا کننده با ضربه ملایم مالیده شود. باید حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا با آب ولرم و شامپو بشویید. لطفاً از خاراندن ناحیه گیرنده خودداری کنید و بسیار مراقب حوله باشید. شستشوی مو باید هر روز انجام شود تا زمانی که تمام پوسته ها از بین بروند. اگر ناحیه اهدا کننده در بین شستشوها احساس خشکی کرد، می توان یک لایه نازک از لوسیون را برای آرام کردن آن استفاده کرد. در این مورد نیازی به شستشو نیست.

کرم ها

برای کاهش جای زخم در ناحیه اهدا کننده استفاده می شود. فقط می توان آن را در ناحیه (های) اهدایی که گرافت ها از آنجا استخراج شده اند اعمال کرد. باید ۲ بار در روز استفاده شود. می توان از قبل ۱۴ روز پس از عمل استفاده کرد.

مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از کاشت مو

آنتی بیوتیک ها معمولاً بلافاصله بعد از جراحی به مدت ۳-۵ روز تجویز می شوند. آنها برای جلوگیری از عفونت های احتمالی و اطمینان از پیشرفت صاف بهبود استفاده می شوند. بیماران ما در کلینیک آنتی بیوتیک دریافت می کنند. کرم آنتی بیوتیک ممکن است زمانی در طول پیشرفت بهبودی مورد نیاز باشد. هنگامی که جوش یا برجستگی در ناحیه گیرنده یا اهداکننده مشاهده شد، این کرم باید مستقیماً روی نواحی ملتهب زده شود.

ویژگی های محصول کمک به حفظ سلامت پوست، مو و ناخن مناسب برای افراد بالای ۱۲ سال پیشگیری از پوسته شدن پوست موثر در کاهش ریزش مو افزایش انرژی

بیوتین (مکمل غذایی)

بیوتین اغلب به عنوان یک مکمل غذایی برای تقویت مو و ناخن توصیه می شود. حداقل ۶ ماه پس از پیوند باید استفاده شود. برای بیوتین نیازی به نسخه ای نیست، می توان آن را آزادانه در هر داروخانه ای خریداری کرد.

درمارولر

در صورت لزوم تجویز خواهد شد. از این دستگاه برای ماساژ پوست سر و گردش خون بهتر استفاده می شود. فقط ۴۵ روز پس از عمل، ۲ تا ۳ بار در هفته قابل استفاده است. کلینیک دیلای تمامی جزئیات را برای شما قبل از انجام کاشت مو توضیح می دهد تا با خیال راحت این کار را انجام دهید.

 

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت از مو ها پس از کاشت ، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


کاشت مو,کاشت ریش,کاشت سیبیل,

همه چیز در مورد کاشت ریش و سبیل

برای مردان، ریش و سبیل ممکن است نه تنها به عنوان یک عامل زیبایی شناخته شود، بلکه ممکن است نشان دهنده جایگاه اجتماعی افراد یا به عنوان ابزاری برای نشان دادن عقاید آنها باشد. مراحل زیادی در زندگی یک مرد وجود دارد که ممکن است تصمیم بگیرد ریش خود را رها کند تا رشد کند. پیوند و کاشت ریش و سبیل بهترین گزینه است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است برای یک مرد رشد ریش کم یا تکه‌ای داشته باشد که می‌تواند به این معنی باشد که آنها در حالت دادن موهای صورت خود محدودیت دارند. این پراکندگی ممکن است ناشی از سوختگی، جراحت، جای زخم یا ژنتیک باشد. اینجاست که پیوند ریش یا سبیل وارد عمل می شود.

پیوند ریش و سبیل

علل ریزش مو در مردان

برخی از دلایل اصلی ریزش مو در مردان فقط به موارد زیر محدود نمی شود:

اسکارهای ناشی از ضربه، سوختگی یا جراحی

آلوپسی کششی

طاسی مادرزادی/کمبود مو

آلوپسی آره آتا طولانی مدت

ترس پس از فولیکولیت

پیوند ریش

کاشت ریش توسط یک پزشک مجرب و با تجربه کافی انجام می شود زیرا حاشیه خطا بسیار کم است.

کاندیدای خوب برای کاشت ریش

کاندیدای خوب برای کاشت ریش مردانی هستند که از نظر سلامت عمومی خوب هستند با:

نواحی لکه دار یا لکه دار در ناحیه ریش

رشد موی کافی در پشت یا دو طرف سر

انتظارات واقع بینانه

خطرات کلی پیوند ریش

اینها خطرات کلی در پیوند ریش هستند:

عفونت

جای زخم

بی حسی

از دست دادن حس

پیوند ریش و سبیل

مزایا و معایب کاشت ریش

مزایا:

علاوه بر مزایای بسیار، در اینجا چند مزیت وجود دارد که باعث می شود فکر کنید برای داشتن یک ریش زیبا به کاشت ریش نیاز دارید تا از تمام مزایای آن بهره مند شوید:

ما فقط در مورد ریشی پر و ضخیم صحبت نمی کنیم. اما یکی از زیبایی های کاشت ریش این است که می توانید مدل ریش مورد نظر خود را انتخاب کنید. در واقع، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به متخصص کاشت ریش خود بگویید دقیقاً کجا و چه مقدار مو می خواهید کاشته شود. شما سبک را انتخاب می کنید، همانطور که با نگاه کردن به یک عکس در یک مجله در آرایشگاه  مورد علاقه خود، سبک مدل موی خود را انتخاب می کنید. مطالعات متعدد نشان می‌دهد که بسیاری از زنان مردانی را که موهای صورت دارند جذاب‌تر از موهای تراشیده شده می‌دانند.

 

معایب:

کاشت ریش به مردان کمک می کند که دقیقاً به ظاهر ریشی مورد نظر خود دست یابند. آنها اعتماد به نفس مرد را افزایش می دهند و  همانطور که مطالعات نشان می دهد -ممکن است او را برای زنان جذاب تر کنند.

اما انجام پیوند ریش دارای معایبی نیز می باشد:

گران است :

هیچ راه حلی وجود ندارد: کاشت ریش بودجه شما را به چالش می کشد و برخی از مردان از هزینه کاشت ریش می ترسند. درست است که شما از داشتن ریش کامل رضایت و مزایای آن را دریافت می کنید، اما به هیچ وجه ارزان نیست. این سوال که هزینه کاشت ریش چقدر است، مسئله مهمی است.

از موهای قسمت دیگر بدنتان استفاده می شود:

در بسیاری از موارد، موهایی که برای کاشت ریش استفاده می‌شوند، از پشت سر شما می‌آیند، زیرا شباهت زیادی به موهای اطراف چانه و گونه‌ها دارند. اما، هی، موها باید از یک جایی بیایند، و اینطور نیست که لکه های طاسی قابل مشاهده روی پوست سر خود داشته باشید.

موهای کاشته شده در عرض ۳ هفته می ریزند :

یک عارضه جانبی طبیعی کاشت ریش، ریزش مو است. با این حال، وحشت نکنید، زیرا این یک عارضه جانبی موقتی است و موهای شما در بازه زمانی تعیین شده توسط پزشک به طور کامل رشد خواهند کرد. به عبارت دیگر، ریزش موقت به سادگی بخشی از فرآیند به دست آوردن ریشی است که همیشه می خواستید.

دلایل کمبود ریش

اگر ریش تکه تکه دارید، تنها نیستید. مشکل این است که بسیاری از مردان با ریش های تکه تکه دست خود را بالا می اندازند و به این نتیجه می رسند که گذاشتن ریش به دردسر نمی ارزد. و این خیلی بد است.

در اینجا به بررسی دلایل اصلی محرومیت شما از داشتن ریش زیبا می پردازیم.

ژنتیک :

اگر پدر و مادرتان قد بلندی دارند، احتمال اینکه شما هم قد بلند باشید زیاد است. همین اصول در مورد رشد ریش نیز صدق می کند: اگر پدر شما (و پدرش) ریش های ضخیم خوبی داشته باشند، شانس شما برای رشد ریش نیز بیشتر است. ژنتیک، به زبان ساده، چیزهای زیادی را در مورد ما تعیین می کند، از رنگ مو گرفته تا حتی عملکرد ذهنی.

نکته اصلی این است که ما نمی توانیم در مورد ژنتیک خود کار زیادی انجام دهیم. ما نمی‌توانیم قرصی بخوریم که ژن‌های ما را تغییر می‌دهد و ما را وادار می‌کند ویژگی‌های مطلوبی را بپذیریم. با این حال، اگر ریش شما مثل ریش پدر و پدربزرگتان تکه تکه است، هنوز امیدتان از بین نرفته است.

هورمون ها :

وقتی صحبت از “چرا” ریش های تکه تکه می شود، هورمون ها اغلب مظنون اصلی هستند. یکی از دلایل علمی رشد تکه تکه این واقعیت است که برای برخی از مردان، ناحیه گونه جریان خون ضعیف تری نسبت به سایر نواحی صورت دارد. این مهم است زیرا به این معنی است که مواد مغذی کمتری و هورمون های رشد ریش به گونه های شما می رسد.

پیوند ریش و سبیل

تستوسترون، همان هورمونی که ما را وارد دوران بلوغ و مردانگی کرد، روی رشد ریش تأثیر می گذارد. مردانی که تستوسترون پایین‌تری دارند، گاهی اوقات مشکل‌تری برای رشد ریش کامل دارند، اگرچه همیشه اینطور نیست.

آلوپسی آرئاتا :

اکثر مردان از آلوپسی آره آتا رنج نمی برند. با این حال، کسانی که چنین می کنند، طاسی نقطه ای را تجربه می کنند که باعث ایجاد لکه های طاسی کوچک در مناطق پوشیده از موی بدن شما، از جمله ریش شما می شود. با این حال، این یک بیماری کاملا قابل درمان است و حتی ممکن است خود به خود از بین برود.

 

عوامل سبک زندگی :

به همه ما گفته می شود که به اندازه کافی بخوابیم، غذاهای مناسب بخوریم، به اندازه کافی ورزش کنیم و استرس زیادی در مورد چیزها نداشته باشیم. همه آنها برای سلامت کلی شما از جمله سلامت ریش شما مفید هستند. تا آنجا که رژیم غذایی شما پیش می رود، مواد مغذی مانند بیوتین و نیاسین به رشد ریش کمک می کنند  بنابراین غذاهایی مانند تخم مرغ ، شیر، ماهی، تخمه آفتابگردان و غیره باید بخشی از رژیم غذایی شما باشند.

پیوند سبیل

سبیل های ضخیم و پررنگ ثابت کرده اند که نمادی نمادین و قدرتمند از بلوغ، مردانگی و خرد در میان مردان هستند. اما برخی از مردان از نظر ژنتیکی مستعد نازک شدن یا عدم وجود موهای صورت هستند. مردانی که از آسیب یا ضربه به صورت که منجر به زخم شده است، ممکن است با رشد مو کمتر مواجه شوند.

کاندیدای خوب برای پیوند سبیل

کاندیدای خوب برای کاشت سبیل، مردانی هستند که موهای صورت ندارند یا مردانی که دچار ضربه‌هایی به صورت شده‌اند که مانع رشد موهای صورت شده است. خواه فقدان موهای صورت شما به دلیل ژنتیک باشد، اسکار آکنه یا آسیب، پیوند موی صورت ممکن است راه حل مناسبی باشد.

خطرات در پیوند سبیل

عفونت

جای زخم

بی حسی

از دست دادن حس

نیاز به جراحی اصلاحی

روش درمان کاشت ریش و سبیل

تکنیک FUE مانند کاشت مو روی پوست سر استفاده می شود. گرافت ها از محل اهدا کننده – پشت پوست سر استخراج می شوند. پس از این، این پیوندهای استخراج شده بر روی قسمت‌های طاس تکه‌ای ریش یا سبیل پیوند می‌شوند. با توجه به حجم زیاد مو از ناحیه اهداکننده، تقریباً تمام لکه ها را می توان در یک جلسه پوشاند و درمان کرد. بنابراین، پیوند ریش یا سبیل معمولاً نتایج بسیار رضایت بخشی می دهد. موهای کاشته شده به طور طبیعی مانند سایر موهای صورت رشد می کنند و می توان آنها را کوتاه کرد یا تراشید. اصول اولیه کاشت مو یکسان است، اما باید برنامه ریزی متفاوتی داشت. معاینه دقیق صورت برای تعیین تعداد گرافت های مورد نیاز برای کل ناحیه ای که نیاز به بازسازی دارد، مورد نیاز است.

ریکاوری برای پیوند ریش و سبیل

بعد از یک هفته، ناحیه پیوند شده بسیار طبیعی به نظر می رسد. بازیابی ناحیه اهداکننده نیز سریع است. در ۱۵ روز ظاهری را که قبل از عمل داشتید به دست خواهید آورد. کلینیک دیلای با انجام کاشت سبیل و ریش با بهترین متد و دادن گارانتی کتبی تضمین زیبایی شما را می دهد .

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشت ریش ، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


5652

آیا هورمون ها می توانند روی رشد موهای شما تأثیر بگذارند؟

هورمون ها پیام رسان های شیمیایی هستند که فعالیت سلول ها را در سراسر بدن هماهنگ می کنند. سیستم غدد درون ریز شما (شبکه غددی که هورمون ها را تولید و ترشح می کنند) برای تمام جنبه های سلامت شما از جمله رشد مو ضروری است. برخی از هورمون‌ها مانند تستوسترون و استروژن می‌توانند با ایجاد شرایط خاصی مانند کم‌کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و تریکوتیلومانیا بر ریزش مو تأثیر بگذارند. خطر ریزش مو در مردان و زنان متفاوت است. در مورد دوم، ریزش مو بیشتر منتشر می شود و می تواند در هر بخشی از پوست سر رخ دهد، اما ممکن است تنها یک ناحیه یا چندین ناحیه از پوست سر را به طور همزمان تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه به تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها اشاره خواهیم کرد …

 

نحوه رشد مو

رشد مو فرآیند پیچیده ای است که متغیرهای مختلفی را در بر می گیرد. اول از همه، لازم است سه مرحله متمایز رشد مو را درک کنیم: آناژن، کاتاژن و تلوژن. هر مرحله عملکرد بیولوژیکی خود را دارد که بر نحوه رشد سریعتر موهای شما تأثیر می گذارد. آناژن فاز فعال رشد مو است. این زمانی است که سلول های جدید تشکیل می شوند و به سطح پوست هدایت می شوند. این مرحله بسته به نوع مو و ژنتیک شما می تواند بین دو تا شش سال طول بکشد.

نحوه رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها,تاثیر هورمون ها روی مو,

مرحله کاتاژن کوتاه است فقط یک یا دو هفته طول می کشد. پس از این مرحله، به مرحله تلوژن می رسید که حدود ۱۰۰ روز طول می کشد تا کامل شود. در طول تلوژن، سلول های قدیمی در ریشه موهای شما می ریزند و با سلول های جدید جایگزین می شوند تا بتوانید چرخه را دوباره شروع کنید. این چرخه در طول زندگی شما تکرار می شود، اما معمولاً فولیکول های مو پس از حدود ۱۵ تا ۲۵ سال تولید مو را متوقف می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، ریزش مو شروع می شود. هورمون ها مسیرهای رشد مو را تعیین می کنند. با این حال، هنوز نیاز است که بدانید چه نوع هورمون هایی رشد موهای شما را کنترل می کنند و از طاسی جلوگیری می کنند. عوامل متعددی مانند استرس، تغذیه و وراثت می تواند منجر به طاسی شود.

تاثیر هورمون ها روی رشد مو

درک اینکه هورمون‌ها چه کار می‌کنند و چگونه بر رشد مو تأثیر می‌گذارند می‌تواند برای دانستن اینکه چرا مشکلات موی خاصی دارید، حیاتی است. هر فرد دارای مجموعه ای منحصر به فرد از ژنتیک است که والدین و اجداد او بر آن تأثیر می گذارند. این ترکیب ژنتیکی فردی بر هورمون هایی که بدن شما تولید می کند و نحوه عملکرد آن هورمون ها در بدن شما تأثیر می گذارد. ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که در سه هورمون تستوسترون، استروژن و DHT اختلال ایجاد شود. این هورمون ها مسئول رشد موهای شما هستند، بنابراین وقتی تعادل تغییر می کند، نتیجه نازک شدن یا ریزش مو است. در ادامه به بررسی نقش تستوسترون، استروژن و DHT در مورد تأثیر آنها بر روی موهای ما می پردازیم.

تستوسترون,تاثیر هورمون ها روی رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها,تاثیر هورمون ها روی مو,

تستوسترون

این هورمون جنسی اصلی مردانه است که در بدن مردان یافت می شود. بیشتر افراد تستوسترون را با عضله سازی مرتبط می دانند. با این حال، در زنان نیز تا حدی وجود دارد، اگرچه در مقادیر بسیار کمتر. اگرچه تستوسترون نقش اساسی در رشد مو ایفا می کند، به نظر نمی رسد به اندازه DHT حیاتی باشد. این به این دلیل است که طاسی با الگوی مردانه روی زنان تأثیر نمی‌گذارد و تستوسترون نیز مستقیماً بر الگوی طاسی زنان تأثیر نمی‌گذارد.

 

استروژن,تاثیر هورمون ها روی رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها,تاثیر هورمون ها روی مو,

استروژن

این اولین هورمون جنسی زنانه است که مسئول رشد موهای بدن است. با افزایش سن، سطح استرادیول کاهش می‌یابد که منجر به نازک شدن خط مو در بالای سر یا رکود پیشانی گیجگاهی و نازک شدن کلی موها در سراسر سر می‌شود.

DHT

DHT یا دی هیدروتستوسترون یک هورمون ضروری برای رشد مو است و در قشر آدرنال تولید می شود. در انسان، این هورمون در دوران نوجوانی و اوایل بزرگسالی به اوج خود می رسد و سپس با افزایش سن کاهش می یابد. این در طاسی الگوی مردانه ضروری است زیرا بر میزان تولید تستوسترون آنها تأثیر می گذارد.

DHT,تاثیر هورمون ها روی رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها,تاثیر هورمون ها روی مو,

هرچه تستوسترون بیشتر باشد، تأثیر بیشتری بر DHT دارد که باعث ریزش مو می شود. DHT ها روی پوست سر تجمع می کنند و باعث نازک شدن موها و در نهایت منجر به طاسی می شوند که کنترل آن بسیار دشوار است. زنان می توانند اثرات تولید بیش از حد DHT را به دلیل عدم تعادل هورمونی یا به دلیل سایر شرایط پزشکی مانند PCOS (سندرم تخمدان پلی کیستیک) تجربه کنند.

علائم نوسانات هورمونی در مردان و زنان

شایع ترین مشکلات مرتبط با هورمون عبارتند از افسردگی، موهای زائد صورت در زنان و ریزش مو در مردان به دلایل مختلف مانند عوامل ارثی. عدم تعادل هورمونی منجر به خلق و خوی نامنظم، نازک شدن مو، طاسی، طبیعت تهاجمی، دوره های افسردگی، خستگی و غیره می شود.

ارتباط PCOS با ریزش مو

زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک معمولاً علاوه بر نازک شدن و طاسی در پوست سر، رشد بیش از حد مو را در صورت و بدن خود نیز تجربه می کنند. این به این دلیل است که آنها سطوح بالایی از هورمون های مردانه به نام آندروژن در بدن خود دارند. تخمدان ها این هورمون ها را در تخمدان پلی کیستیک تولید می کنند و در صورت عدم تعادل می تواند رشد موهای صورت و بدن را افزایش دهد.

ارتباط PCOS با ریزش مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو,تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها,تاثیر هورمون ها روی مو,

هر زن در طول زندگی خود تغییرات هورمونی را تجربه می کند. با این حال، زنانی که در دوران یائسگی قرار می‌گیرند، در مورد تغییرات هورمونی که بر رشد موهایشان تأثیر می‌گذارد، آسیب ‌پذیر هستند. علاوه بر تجربه تغییرات در چرخه قاعدگی، بسیاری از زنان نیز در هنگام یائسگی دچار افزایش لاغری و طاسی می شوند. از این رو، استفاده از محصولاتی که به مبارزه با لاغری و طاسی کمک می کنند، حیاتی است.

درمان ریزش مو

برای درمان عدم تعادل هورمونی، داروهای خاصی توسط پزشک معالج تجویز می شود که به بازگرداندن سطح هورمون به حالت طبیعی کمک می کند. این امر به ویژه برای زنانی که در دوران یائسگی هستند یا غده تیروئید کم کار دارند صادق است. گاهی اوقات می توان از هورمون ها برای کاهش علائم شدید عدم تعادل هورمونی استفاده کرد. قبل از مصرف داروهای جایگزین هورمونی مهم است که با پزشک خود مشورت کنید.

در اینجا روش های خاصی برای مهار ریزش مو و تنظیم رشد مو آورده شده است:

 • برای درمان موثر این مشکل می توان از روش های جراحی خاص نیز استفاده کرد. در برخی موارد، لیزر درمانی ممکن است برای تحریک فولیکول های مو که به دلیل عدم تعادل هورمونی غیرفعال شده اند، مورد نیاز باشد. این روش نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد و از ریزش بیشتر مو جلوگیری می کند.
 • یکی دیگر از گزینه های درمانی ماینوکسیدیل است که نشان داده شده است که به کاهش ریزش مو در مردان و زنان مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک کمک می کند. این کار با گشاد کردن رگ های خونی در پوست سر، تحریک بافت پوست سر سالم و تشویق رشد موهای جدید انجام می شود. هنگام مصرف ماینوکسیدیل، لطفاً مطمئن شوید که فقط طبق توصیه و توصیه متخصص پوست باشد.
 • کاشت مو یکی از موثرترین روش ها برای درمان ریزش مو است. در حالی که کاشت برای همه مناسب نیست، اما برای مردان و زنانی که به دنبال موهای کامل هستند، می تواند گزینه ای عالی باشد.
 • درمان‌های ترمیمی از تزریق‌های پوست سر برای تقویت رشد مجدد به جای تحریک فولیکول‌های خفته مانند پیوندهای سنتی استفاده می‌کنند. تزریقات حاوی پلاسمای غنی از پلاکت است که حاوی فاکتورهای رشدی است که از خون بیمار گرفته می شود.

با مشورت با پزشک متخصص در کلینیک دیلای دریابید که تغییر بدن شما چگونه می تواند بر موهای شما تأثیر بگذارد. به اصول اولیه در مورد هورمون های بدن خود که شامل رشد موهای شما می شود، مسلط شوید. حفظ یک سبک زندگی سالم و بدون استرس و وعده های غذایی مغذی نیز برای مراقبت بهینه از مو بسیار مهم است.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتردر مورد تاثیر هورمون ها روی رشد مو ها ، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


اثر استرس بر ریزش مو

اثر استرس بر ریزش مو

لازم نیست به شما یادآوری کنیم که ۱۸ ماه گذشته به دلیل کرونا استرس زا بوده است. برای برخی که مبتلا به COVID-19 هستند، یک عارضه جانبی آن ریزش مو است. اما حتی کسانی که ویروس در آنها تشخیص داده نشده است، ممکن است تغییراتی را درپوست سر خود تجربه کرده باشند. اگر بیشتر از حد معمول تار های مو را روی روبالشی خود و در حمام پیدا کردید، ممکن است تعجب کنید که آیا اضطراب مقصر است یا خیر. احتمالاً در مورد ارتباط احتمالی بین استرس و ریزش مو شنیده اید، اما آیا این ادعا حقیقتی دارد؟ چه در اثر کار احساس گیجی کنید و چه تحت تأثیر رویداد های عاطفی مانند طلاق یا مرگ در خانواده باشید، طبیعی است که نگران تأثیر استرس بر بدن خود باشید.

استرس و ریزش مو,ریزش مو بر اثر استرس

استرس و ریزش مو

استرس اساساً باعث یک اثر واکنشی متشکل از التهاب می شود که عملکرد طبیعی بدن را مختل می کند. این اختلال با سیستم های کم اهمیت بدن، یعنی سیستم رشد مو، تداخل دارد.

همانطور که عوامل استرس زای روزانه زندگی مرتبط با بیماری همه گیر یا موارد دیگر می توانند روی پوست شما تأثیر بگذارند، همچنین می تواند تأثیرات ناخواسته ای بر روی رفتار شما داشته باشد. اگر متوجه تغییرات غیر قابل توضیح دیگری در قفل خود شده اید (نازک شدن، چرب شدن و غیره)، استرس ممکن است مقصر باشد. بنابراین، چگونه می‌توانید مطمئن شوید که استرس شما را تحت تاثیر قرار داده است، و مهم‌تر از آن، برای رفع آن چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ در زیر، متخصصان کلینیک دیلای عوامل را بررسی می کنند. استرس در واقع می تواند باعث ریزش مو شود. ریزش مو می‌تواند ناشی از عدم تعادل انواع مختلفی از مشکلات هورمونی باشد و کورتیزول یعنی هورمون استرس  یکی از هورمون‌ هایی است که اغلب با ریزش مو شناخته می‌شود. کورتیزول بر چرخه رشد مو تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید، استرس طولانی مدت می تواند منجر به دوره های طولانی تر از سطوح بالای کورتیزول شود. بنابراین، در حالی که غدد فوق کلیوی مشغول تولید کورتیزول اضافی هستند، ممکن است هورمون ‌هایی که از رشد موی سالم حمایت می‌کنند کمتر بسازند. حتی اگر دائمی نباشد، نازک شدن موی ناشی از استرس می تواند مخرب و استرس زا باشد. و برای همه یکسان به نظر نمی رسد. ریزش موی ناشی از استرس می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند روش وجود دارد که استرس می تواند منجر به ریزش مو شود:

تلوژن افلوویوم (TELOGEN EFFLUVIUM),ریزش مو بر اثر استرس

تلوژن افلوویوم (TELOGEN EFFLUVIUM)

یکی از رایج ترین نشانه های ریزش مو ناشی از استرس، تلوژن افلوویوم است، تلوژن افلوویوم زمانی است که “زمانی که استرس باعث می شود ریشه موها پیش از موعد به حالت استراحت فشار داده شود که به دنبال آن ریزش مو انجام می شود.” این می تواند در یک ناحیه خاص از سر یا در سراسر سر اتفاق بیفتد. «وقتی این اتفاق در سرتاسر پوست سر بر خلاف یک ناحیه از سر رخ می دهد، به آن ریزش موی منتشر می گویند.

اگر بدن نوعی ضربه یا شوک را تجربه کند، ممکن است تا ۷۰ درصد مو های سر بریزد  اما اثر آنی نیست. در عوض، فقدان معمولاً حدود دو تا سه ماه پس از وقوع «تروما» ظاهر می‌شود. «این افزایش ناگهانی ریزش مو، که مردم معمولاً آن را به‌عنوان «موهایی که به صورت دسته‌ای یا مشتی بیرون می‌آیند» توصیف می‌کنند، تلوژن افلوویوم حاد است. در حالی که ریزش می تواند چشمگیر باشد، نازک شدن معمولاً موقتی است و پس از کنترل استرس مو ها باید دوباره رشد کنند.

تریکوتیلومانیا,ریزش مو بر اثر استرس

تریکوتیلومانیا

اگر زمانی متوجه شده اید که به معنای واقعی کلمه مو های خود را در زمان استرس یا تنش کنده اید، می تواند نشانه تریکوتیلومانیا باشد. در این وضعیت روانی، افراد با کشیدن مو از پوست سر، صورت و سایر قسمت های بدن با احساسات منفی مانند استرس و اضطراب مقابله می کنند. بیشتر در دختران نوجوان دیده می شود.

آلوپسی آره آتا,ریزش مو بر اثر استرس

آلوپسی آره آتا

در این شرایط، سیستم ایمنی بدن شما به فولیکول های مو حمله می کند و باعث ریزش مو می شود. در برخی موارد، آلوپسی آره آتا فقط می تواند باعث نازک شدن موها شود، در حالی که در موارد دیگر ممکن است افراد دچار لکه های طاسی شوند. موها می توانند با گذشت زمان دوباره رشد کنند، سپس دوباره ریزش کنند. پزشکان دقیقاً مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آلوپسی آره آتا می شود، اگرچه ژنتیک ممکن است در این امر نقش داشته باشد. و اگرچه ناشی از استرس نیست، آلوپسی آره آتا می تواند برای هر فردی که با این عارضه سر و کار دارد بسیار استرس زا باشد.

استرس و ریزش مو: راه های بالقوه برای مقابله,ریزش مو بر اثر استرس

استرس و ریزش مو: راه های بالقوه برای مقابله

هر تعدادی از موقعیت های استرس زا می تواند باعث ریزش مو شود، از جمله بارداری، بیماری مزمن، آسیب، مسائل مربوط به رابطه، نگرانی های مالی، تغذیه نامناسب، جراحی، داروهایی مانند داروهای ضد افسردگی و حتی جت لگ. برای مقابله با استرس و محافظت از موهای خود، این نکات را امتحان کنید:

 • تکنیک های تمدد اعصاب (مانند تنفس عمیق، مدیتیشن یا یوگا) را به طور منظم یاد بگیرید و تمرین کنید.
 • ورزش منظم داشته باشید، که به مدیریت استرس و اثرات آن کمک می کند.
 • وقت خود را با افراد مثبت سپری کنید -منزوی کردن خود می تواند استرس را بدتر کند.
 • از یک درمانگر کمک حرفه ای بخواهید.
 • یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و در صورت توصیه پزشک از مولتی ویتامین استفاده کنید.
 • هنگام شستن، خشک کردن و حالت دادن به مو های خود با احتیاط رفتار کنید.
 • ریزش مو در اثر استرس نباید دائمی باشد. اگر ادامه داشت، با پزشک در مورد یک داروی تجویزی یا بدون نسخه برای تحریک رشد مجدد مو صحبت کنید.

شما می توانید با استفاده از دارو و یا رژیم غذایی مناسب و حتی ورزش و سبک زندگی متفاوت برای داشتن روحیه قوی تر و اعصاب بهتر مو های ریخته شده خود را بر اثر استرس دوباره برگردانید اما اگر ریزش شما بر اثر بیماری خاص و طولانی مدت باشد  احتمالا بهترین روش برای شما کاشت مو است. فقط کافی است با مراجعه به کلینیک دیلای و پیدا کردن دلیل ریزش موی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


بانک مو چیست؟

بانک مو چیست؟

بهترین درمان قطعی برای طاسی یا نازک شدن مو، کاشت مو است. در حال حاضر انواع مختلفی از این روش ها در کلینیک کاشت مو دیلای انجام می شود. اگر شما نیز به هر دلیلی از طاسی و کم پشتی مو رنج می برید، می توانید با توجه به شرایط و انتظارات خود یکی از روش های کاشت مو را انتخاب کنید و از نتیجه آن لذت ببرید. اگر شما یکی از کاندید های کاشت مو هستید، بهتر است با اصطلاحات مربوط به این عمل کاشت مو که دانستن آن ها ضروری است آشنا شوید. رایج ترین آنها گرافت مو و بانک مو هستند. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اصطلاحات رایج در فرآیند کاشت مو، به خصوص اصلاح بانک مو و پیوند مو هستید، از شما دعوت می کنیم تا ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

بانک مو چیست؟,بانک مو ضعیف

بانک مو چیست؟

به طور کلی به بخشی که از آن گرافت مو تهیه می شود و می تواند منبع مناسبی برای کاشت مو باشد بانک مو می گویند. بانک مو قسمتی از بدن است که تراکم موی بالایی دارد و گرافت های موجود در آن برای کاشت مو بسیار مناسب است. مناطقی که در برابر عوامل محیطی و هورمون هایی که منجر به ریزش مو می شوند بسیار مقاوم هستند. به همین دلیل در اکثر افراد حتی در سنین بالا نیز موهای این ناحیه نمی ریزند. زمانی که فردی دچار ریزش شدید موی سر، ابرو یا ریش می شود و گزینه های درمانی برای او جواب نمی دهد، می تواند از روش کاشت مو استفاده کند.

پیوند مو چیست؟,بانک مو ضعیف

پیوند مو چیست؟

اگر با ذره بین به موهای خود یا دیگران دقت کنید، می بینید که در یک نقطه یک یا چند تار مو وجود دارد و پیازهای آنها در یک مکان قرار دارند. به هر پیوند مو پیوند مو می گویند.

اما هر پیوند مو دارای اجزای بیشتری است و هر یک از این اجزا در تقویت و رشد مو تاثیر دارد که شامل یک تا چهار تار مو به همراه فولیکول های مو، مقداری بافت همبند، غدد چربی، عضله نعوظ و یک عضله عروقی- عصبی است. گرافت واحد شمارش مو های کاشته شده در کاشت مو است. بر اساس تعداد گرافت های کاشته شده تخمین زده می شود که مقدار دقیق تری است و تعداد موهای کاشته شده تقریبی خواهد بود.

متخصص تعداد گرافت ها را برای انجام کاشت مو با توجه به مقدار مورد نیاز سر شما تعیین می کند. بسته به تعداد گرافت های مو در دسته های ۱ تا ۴ تار می شود.

کیفیت پیوند های برداشت شده

 • انتخاب روش حذف پیوند
 • نوع و ابزار حذف پیوند
 • دقت، تخصص و تجربه در برداشت پیوند

در کیفیت گرافت های برداشت شده تعیین کننده است و ارتباط مستقیمی با کیفیت گرافت های مو دارد. گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت مو با روش های مختلف FIT، FUT و ترکیبی از بانک مو خارج می شوند.

بانک مو برای کاشت مو

برای کاشت مو، تمام گرافت ها از بانک مو برداشته می شود و هر فرد دارای یک بانک مو به طول ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر در پشت هر فرد و در فاصله بین دو گوش با موهای پر تراکم است. دارند.

موهای این ناحیه در برابر ریزش مو مقاوم بوده و حساسیت کمی دارند. این موها بهترین گزینه برای برداشت و کاشت هستند. اما برای کاشت مو تنها ۲ سانتی متر از این قسمت استفاده می شود و مابقی ذخیره ای برای عمل های احتمالی بعدی خواهد بود. بانک مو اصطلاحی برای این قسمت از پوست سر است.

اما اکنون که با مفهوم بانک مو آشنا شدید، باید انواع روش های برداشت ذکر شده در توضیحات را نیز بشناسید .

حذف موهای زائد FIT روشی است که در آن موها به صورت جزئی و جداگانه از بانک مو برداشته می شود. حذف موهای زائد FUT روشی است که در آن موها به صورت نواری ۱ سانتی متری برداشته می شوند. محل برداشتن نیاز به ترمیم دارد و اگر با دقت کافی ترمیم نشود، بخیه ممکن است باقی بماند. اما اگر این کار به خوبی انجام شود، قسمت دوخته شده زیر مو می رود و اثری از آن نمی بینید. رفع موهای زائد ترکیبی روشی است که در آن موها با دو روش قبلی FIT و FUT حذف می شوند.

هر کسی می تواند از بانک موی خود برای کاشت مو استفاده کند، اما اگر بخواهید از موهای شخص دیگری برای کاشت مو استفاده کنید، بدن شما واکنش نشان می دهد و ممکن است کاری بیهوده انجام داده باشید. بنابراین مهم است که سعی کنید از بانک موی خود مراقبت کنید تا بتوانید از پس انداز آن بهترین استفاده را ببرید.

بانک مو ضعیف برای کاشت مو

به افرادی که بانک موی آنها به دلایل مختلف برای برداشت مناسب نیست، بانک موی ضعیف گفته می شود. حذف موهای زائد BHT می تواند برای این افراد مفید باشد. در این روش فولیکول های مو از قسمت های دیگر بدن برداشته شده و در جلوی سر کاشته می شوند.

تخریب پیوند مو در زمان برداشت

برداشتن بیش از حد بانک مو و خطای پزشکی در کاشت مو ممکن است باعث آسیب و ناکارآمدی بانک مو شود. در روش FIT بیشتر این خطا رخ می دهد. متخصص کاشت مو باید فاصله مناسب برای برداشتن فولیکول ها را در عمل حذف مو رعایت کند. این مشکل یکی از معایب روش FIT است.

اگر برش ها در فاصله مناسب ایجاد نشوند باعث مرگ پوست می شود و ممکن است مشکل را جلوی سرتان در پشت سر ببینید. تقریبا هیچ راه حلی برای این مشکل وجود ندارد و تنها با بلند کردن قسمت های دیگر مو می توان آن را پوشاند. به همین دلیل مهارت تیم پزشکی برای انجام این کار اهمیتی دوچندان دارد. متخصصان کلینیک دیلای افراد حاذق و با تجربه در کار کاشت مو و استفاده از بانک مو هستند. شما با گرفتن وقت مشاوره بانک و موی خود را تعیین کرده و مشخص می کنید که از موی خود استفاده کنید و یا دیگران.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


معرفی بهترین کلینیک کاشت مو در تبریز

معرفی بهترین کلینیک کاشت مو در تبریز

بیمارانی که قصد انجام کاشت مو را دارند برای اطمینان از میزان موفقیت و نتیجه کار اغلب به دنبال متخصصین و کلینیک ‌های تخصصی هستند. کاشت مو بر خلاف سایر روش‌ های درمانی علاوه بر سرمایه ‌گذاری مالی به نوعی سرمایه‌ گذاری عاطفی هم محسوب می‌ شود زیرا مو مهم‌ ترین معیار تعیین‌ کننده در زیبایی افراد است. قطب کاشت مو در ایران کدام است؟ کاشت مو در چه شهرهایی انجام می‌شود؟ بهترین کلینیک کاشت مو در کدام شهر است؟
شاید این سوالات ذهن شما را هم درگیر کرده باشد! اگر تصمیم دارید از طاسی سر خود خلاص شوید حتما به کاشت مو فکر می‌کنید. اگر در تبریز زندگی می‌کنید حتما به دنبال پیدا کردن پزشک ماهر، مرکز مناسب و بهترین کلینیک کاشت مو در تبریز هستید که بتوانید به آن اعتماد کنید. کاشت مو بهترین انتخاب برای کاهش ریزش مو و درمان طاسی است. پیشرفت تکنولوژی و بهتر شدن تکنیک‌ها کمک شایانی به روند دستیابی به نتایج ایده‌آل کرده است.

در ادامه اطلاعاتی در خصوص ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مو آورده شده است. به خواندن مقاله ادامه دهید.

بهترین کلینیک کاشت مو,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

بهترین کلینیک کاشت مو

مهم‌ترین معیار برای ارزیابی میزان موفقیت نتیجه کاشت مو، ظاهر موهای بیمار پس از رشد کامل گرافت‌ های پیوندی است. در یک کلینیک تخصصی کاشت مو هدف اصلی جراحان برآورده کردن انتظارات بیمار مانند رشد کامل موها پس از کاشت، خط موی بسیار طبیعی و پوشش کامل مناطق طاس سر است. در کنار کاشت مو ۱۰۰ درصد موفق جراحان، کلینیک کاشت مو باید بتواند نتایجی متناسب با سن، جنسیت و قومیت ارائه دهد.

ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مو

پیش از انتخاب پزشک متخصص و کلینیک کاشت مو باید معیارهایی که در ادامه آورده شده است را به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید:

تیم مجرب پزشکی,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

تیم مجرب پزشکی

شکی نیست که میزان موفقیت هر روش درمانی تا حدود زیادی به صلاحیت پزشکی بستگی دارد که آن را انجام می‌دهد. در کاشت مو، تجربه پزشک در مدیریت طیف وسیعی از بیماران و پیش‌بینی نتیجه عمل نقش حیاتی ایفا می‌کند. برای انتخاب یک پزشک خوب باید نمونه ‌کارهای پزشک، میزان رضایت بیماران وی، سابقه کار و روند ارائه خدمات به بیماران بعد از کاشت مو را مورد بررسی قرار دهید. در کلینیک تخصصی کاشت مو یک تیم عالی و باتجربه پزشکی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد. بر اساس اعتمادی که کلینیک به تیم پزشکی خود دارد می‌تواند یک جراحی موفقیت‌آمیز را برای بیماران تضمین کند.

تشخیص و برنامه ‌ریزی صحیح,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

تشخیص و برنامه ‌ریزی صحیح

 مهم‌ترین نکته در پروسه کاشت مو تشخیص صحیح علت ریزش مو است. تشخیص صحیح برنامه ‌ریزی دقیق را به دنبال خواهد داشت. پیش‌بینی الگوی ریزش مو در آینده از اهمیت خاصی برخوردار است؛ بر اساس آن می‌توان تمامی نقاطی که نیاز به پیوند مو دارند را پوشش داد. خط مو نیز دقیقا بر اساس ظاهر فرد و جنبه‌های آینده ریزش مو در نظر گرفته می‌شود. از ایجاد خطوط صاف در موها به شدت باید اجتناب شود زیرا ظاهری غیرطبیعی به آن می‌بخشد.

کاشت حرفه‌ ای گرافت‌ ها,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

کاشت حرفه‌ ای گرافت‌ ها

 تعیین‌ کننده ‌ترین عامل در نتیجه کاشت مو نحوه قرار دادن گرافت‌ ها در ناحیه گیرنده است. توجه کنید که الگوی کاشت مو در تمامی افراد متفاوت از یکدیگر و منحصر به فرد است از این رو باید برای نحوه قرارگیری گرافت ‌ها به صورت حرفه‌ ای و بر اساس برنامه‌ ریزی صحیح انجام شود. در بهترین کلینیک کاشت مو به هنگام کاشت گرافت به نکات زیر توجه می‌شود:

 • فرآیند طراحی
 • زاویه فولیکول مو
 • مسیر فولیکول مو
 • جهت‌ گیری فولیکول مو

استخراج گرافت بدون آسیب رساندن به ساختار آن,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

استخراج گرافت بدون آسیب رساندن به ساختار آن

در کلینیک‌های تخصصی کاشت مو هنگامی که یک گرافت در روش‌های مختلف کاشت مو اعم از FUT یا FUE از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود مراقبت ‌های معقولی جهت حفظ ساختار و انسجام آن انجام می‌شود. برای هر واحد فولیکولی، قرار دادن صحیح گرافت نیاز است. در صورتی که پروسه استخراج گرافت با مشکل مواجه شود در مرحله ‌های بعدی درمان نمی‌توان از آن استفاده کرد. باید به دنبال یک جراح مجرب و شایسته باشید که بتواند درمان را به درست ‌ترین حالت ممکن انجام دهد.

انتخاب روش مناسب کاشت مو,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

انتخاب روش مناسب

 از دیگر ویژگی‌های بهترین کلینیک کاشت مو می‌توان به انتخاب روش مناسب کاشت مو که به نوعی رمز موفقیت عمل است و با مشورت یک متخصص مجرب انجام می‌شود اشاره کرد. با این حال، مشخصا تکنیک ‌هایی مانند FUE و FUT برای اکثر افراد مناسب است.

انتخاب صحیح ناحیه اهداکننده

ناحیه اهداکننده باید در دسترس باشد و شرایط خوبی داشته باشد. انتخاب صحیح ناحیه اهداکننده بنابر تشخیص تیم مجرب پزشکی در کلینیک معتبر کاشت مو اصل اساسی این روش درمانی است. پس از انتخاب این ناحیه انجام پروسه آماده سازی آن نیز برعهده تیم پزشکی خواهد بود.

کیفیت امکانات و محیط کلینیک,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

کیفیت امکانات و محیط کلینیک

یکی دیگر از ویژگی های بهترین کلینیک کاشت مو که می‌تواند تجربه کاربری خوبی را برای مراجعین رقم بزند و توجه آن‌ها را جلب کند رعایت حداکثری اصول بهداشتی، تمیز بودن محیط اتاق عمل و استریل بودن مواد و تجهیزات مورد استفاده است. علاوه بر این آرامش محیط کلینیک نیز بسیار ضروری است و کمک زیادی به حفظ سلامت روانی بیمار در طول پروسه کاشت مو می‌کند.

ارائه خدمات پس از کاشت مو,پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو

ارائه خدمات پس از کاشت مو

یک کلینیک تخصصی کاشت مو با ارائه مشاوره و پشتیبانی پس از عمل تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مراجعین انجام می‌دهد. پس از اتمام کاشت مو، پزشک مقداری دارو برای بیمار تجویز می‌کند و برای هفته نخست که بحرانی‌ ترین دوران پس از عمل است توصیه‌ هایی به وی می‌دهد که موجب کاهش درد بیمار شود. بر اساس این توصیه‌ ها فرد باید به سلامتی خود توجه کند، صبور باشد، حداقل تا ۵ روز از استعمال دخانیات خودداری کند، سیگار نکشند، نوشیدنی های الکلی و استروئید مصرف نکنند و روی رژیم غذایی خود تمرکز کافی داشته باشند. همچنین مراجعین باید ترمیم ‌کننده توصیه شده توسط پزشک را به صورت منظم استفاده کنند.

بهترین کلینیک کاشت مو در تبریز

کلینیک تخصصی پوست و موی دیلای با بهره‌ گیری از کادر مجرب و متخصص خود متشکل از پزشکان، تیم تکنسین و تیم مدیریت و اجرایی خود یکی از بهترین کلینیک ‌های کاشت مو در تبریز است.

از مزایای کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و موی دیلای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضمانت نامه کتبی دوساله پشتیبانی پزشکی
 • امکان پرداخت هزینه به صورت اقساطی بدون پیش پرداخت و بهره
 • یک شب هتل رایگان برای مراجعین شهرستان (متقاضیان کاشت مو در ارومیه و مراجعین کاشت مو در اردبیل)

سخن پایانی

در کلینیک کاشت مو دیلای ما اهمیت زیادی برای بیماران خود قائل هستیم و با هر بیمار به صورت منحصر به فرد رفتار می‌کنیم زیرا معتقدیم که تمامی مراجعین کلینیک دیلای به مراقبت کامل و توجه نیاز دارند. بنابراین اگر داوطلب کاشت مو در ارومیه و یا متقاضی کاشت مو در اردبیل هستید و به دنبال بهترین کلینیک کاشت مو در تبریز هستید از شما دعوت می‌کنیم که با ما تماس بگیرید. برای آگاهی بیشتر و مشاهده تکنیک‌ ها و امکاناتی که ارائه می‌دهیم می‌توانید به وب‌ سایت ما مراجعه کنید.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


آیا مزوتراپی مو بعد از کاشت مو مفید است؟

آیا مزوتراپی مو بعد از کاشت مو مفید است؟

مزوتراپی برای مراقبت و جلوگیری از ریزش مو در افرادی که موهای خوبی دارند استفاده می شود و رشد مو را تحریک کرده و فولیکول هایی را که وارد فاز استراحت چرخه رشد مو شده اند را  در این افراد فعال می کند. در نتیجه ریزش مو به تعویق می‌افتد، مرحله فعال رشد طولانی می‌ شود و مو انعطاف‌ پذیرتر و براق ‌تر می‌شود. همچنین از سفید شدن زودرس موها جلوگیری می کند.

از طرفی روش مزوتراپی برای تقویت فاز فعال رشد مو، بهبود ساختار مو، از بین بردن موهای خاکستری، افزایش ترشح چربی های طبیعی که از غدد چربی پوست سر ترشح می شوند, مفید است. و در بیمارانی که موهای آسیب دیده یا ریزش مو دارند، عضلات حمایت کننده مو را تقویت می کند. در نتیجه موها سلامت خود را به دست می آورند.

به طور مشابه، این روش را می توان پس از انجام عمل جراحی کاشت مو برای تقویت سلامت کلی فولیکول های موی تازه کاشته شده استفاده کرد تا بهترین نتیجه را از نظر ظاهری به شما بدهد.

مراقبت های پس از کاشت مو و داروهای مورد استفاده پس از کاشت مو بدون شک مهم ترین جنبه هایی است که باید در مورد یک نتیجه خوب کاشت مو در نظر گرفت. برخی از داروها باید به عنوان احتیاط یا برای کاهش احتمال عوارض جانبی استفاده شوند. نتیجه موفقیت آمیز زمانی حاصل می شود که روش کاشت مو انتخاب شده برای مشتری با داروهای رشد مو پس از عمل ترکیب شود.

تسریع کاشت مو به روش مزوتراپی مو,مزوتراپی مو

تسریع کاشت مو به روش مزوتراپی مو

اگر می خواهید رشد مو را پس از کاشت مو تسریع کنید، ممکن است از روش مزوتراپی مو برای تشویق رشد استفاده کنید. مزوتراپی با بهبود گردش خون و رساندن مکمل ویتامین به پوست سر، رشد مجدد را تحریک می کند. تعادل هورمونی در پوست سر بازیابی می شود و تأثیر هورمون های DHT که باعث ریزش مو می شوند از بین می رود، به دلیل این درمان که در آن دارو مستقیماً روی پوست تجویز می شود.

ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها و آنزیم های مورد نیاز برای فولیکول های مو و رشد مو در این روش با یک سوزن ظریف به پوست سر تزریق می شوند. متابولیسم در ناحیه تحریک می شود و در نتیجه بافت فعال می شود. ضخامت و تعداد موها بعد از مزوتراپی افزایش می یابد و ریزش مو کاهش می یابد.

بنابراین می توان گفت مزوتراپی مو به عنوان یک درمان محافظتی و تقویتی پس از کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. این روش برای مردان و زنان در هر سنی مناسب است. ناحیه اعمال ممکن است کمی قرمزی و سوزش را تجربه کند. با این حال، این یک عارضه جانبی عمده نیست.

به طور خلاصه تمام مواردی که تاکنون گفته شده است، می توان نتیجه گرفت که مزوتراپی مو درمانی است که شامل تزریق داروها، ویتامین ها و مواد مغذی به پوست سر به روش های مختلف است.

در این روش داروهای تزریقی با استفاده از یک سوزن ریز که فولیکول های مو در آن قرار دارند در عمق یک میلی متری به پوست سر تزریق می شود. این روش کاملا بدون درد است. به این ترتیب عمل پوست سر به عنوان مانعی برای رشد مو برطرف شده و مقدار مناسبی از داروهای رشد مو دقیقاً در محل مورد نیاز تزریق می شود. تزریق مزوتراپی حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد. از سوی دیگر، مزوتراپی مو اثرات سریع و موثری در درمان ریزش مو دارد زیرا داروها مستقیماً در ریشه مو و دقیقاً در صورت نیاز تزریق می شوند.

در واقع، هیچ درمان دیگری نمی تواند مقدار دقیق مواد شیمیایی و مواد معدنی مورد نیاز برای رشد مو را تامین کند. در نتیجه مزوتراپی برای درمان انواع مشکلات مو استفاده می شود. ترکیب دارویی که در مزوتراپی تزریق می شود برای هر بیمار بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع بیماری که باعث ریزش مو شده است تعیین می شود.

زمان مناس مزوتراپی برای موهای کاشت شده

دقیقا بعد از عمل جراحی شما می توانید این کار را انجام دهید. مزوتراپی با بهبود گردش خون و رساندن مکمل ویتامین به پوست سر، رشد مجدد را تحریک می کند. ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها و آنزیم های مورد نیاز برای فولیکول های مو و رشد مو در این روش با یک سوزن ظریف به پوست سر تزریق می شود. متابولیسم در این ناحیه افزایش می یابد و در نتیجه بافت ها فعال می شوند. ضخامت و کمیت مو بعد از مزوتراپی افزایش می یابد و ریزش مو کاهش می یابد. به طور خلاصه، بهتر است جلسات مزوتراپی را در اسرع وقت شروع کنید. برای بهترین تصمیم، با کلینیک دیلای همراه شوید و به این روند ایمان داشته باشید، ارزشش را دارد.

زمان مناس مزوتراپی برای موهای کاشت شده,مزوتراپی مو

مزوتراپی قبل و بعد از کاشت مو

مزوتراپی قبل از کاشت مو در محافظت از موهای موجود، ضخیم شدن تارهای مو، داشتن موهای درخشان و براق و جلوگیری از مشکلات ریزش مو موثر است.

پس از کاشت مو ، مزوتراپی تشکیل رگ جدید را تسریع می کند و فاکتورهای رشد گرافت های موی کاشته شده را تامین می کند و آنها را تحریک می کند. این یک روش سودمند برای کمک به بازیابی سریع موها پس از ریزش شوک است. به لطف مواد معدنی و اسیدهای آمینه موجود در آن، تأثیر مثبتی بر ضخامت و بافت مو دارد.

مزوتراپی چگونه اعمال می شود؟,مزوتراپی مو

مزوتراپی چگونه اعمال می شود؟

مزوتراپی با تزریق به نواحی آسیب دیده اعمال می شود. قبل از تزریق از بی حسی موضعی در محل استفاده می شود. پزشک مقدار مخلوط را برای هر تزریق تعیین می کند و تنها پس از آن مزوتراپی زیر پوست تزریق می شود.

آیا در طول عمل مزوتراپی احساس درد می کنم؟

قبل از عمل، با استفاده از مسکن و کرم بی حس کننده روی پوست، حداکثر راحتی را برای بیمار فراهم می کند. با این حال، بیمار ممکن است مقدار کمی درد و درد را با توجه به آستانه درد خود احساس کند. نوک سوزن های مورد استفاده برای مزوتراپی مختصر هستند

اثر و فواید مزوتراپی بر روی مو:

 • در محافظت از موهای موجود مفید است.
 • مزوتراپی بسیار مفیدتر از روش های موضعی مراقبت از مو است.
 • هنگامی که در برابر مشکل شوره سر استفاده شود، نتایج موفقیت آمیزی به دست می آید.
 • به حفظ رنگ مو و جلوگیری و یا به تاخیر انداختن سفید شدن مو کمک می کند.
 • به موها درخشندگی، شادابی و حجم می بخشد.
 • طول عمر مو را افزایش می دهد.
 • برای پرپشت شدن و تقویت تارهای مو مفید است.

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی عوارض جانبی شدیدی ندارد. خیلی بندرت خارش ناشی از آدم و واکنش های آلرژیک دیده می شود.

دفعات انجام مزوتراپی: کلینیک دیلای  انجام مزوتراپی مو را به مدت ۸ تا ۱۲ ماه در تعداد جلساتی که پزشک مناسب می داند، از ماه اول پس از کاشت مو و با فاصله یک ماه، بسته به داروهای مورد استفاده در این روش، مفید می باشد. همچنین تعداد دفعات استفاده از فردی به فرد دیگر متفاوت است. هنگامی که در کلینیک مناسب توسط پزشکان مجرب و حرفه ای اعمال شود، نتایج موفقیت آمیزی از درمان حاصل می شود.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


آنچه می‌توانید از لیزر موهای زائد انتظار داشته باشید

عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل و بیکینی

لیزر موهای زائد در بین افرادی که خواهان راه حلی دائمی تر از روش های دیگر هستند، محبوب است. استفاده از لیزر برای از بین بردن مو با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول های مو کار می کند. با این حال، قبل از شروع درمان، افراد باید خود را از برخی از عوارض جانبی لیزر موهای زائد به خصوص صحبت هایی که در مورد زیربغل و بیکینی شنیده می شود، آگاه کنند. کلینیک دیلای تمام عوارض و شرایط شما را قبل از انجام لیزر بررسی خواهد کرد. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد در مکان های ناخواسته به طور دائم یا برای مدت طولانی است.

اثرات جانبی

پس از لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک,لیزر مو زائد

 • قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون یا کنده شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به کمپرس یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

 • پوسته شدن

برخی افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه آسیب دیده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد. پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست,لیزر مو زائد

 • تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه ‌ای تیره‌ تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم,لیزر مو زائد

 • آسیب چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت و یا زیربغل یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

تمامی این تجهیزات در کلینیک دیلای در اختیار شما قرار میگیرد.

 • خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند. عفونت ممکن است از رعایت نکردن بهداشت از طرف اپراتور و یا کلینیک انجام شود به همین دلیل در کلینیک دیلای پک مخصوص هر فرد وجود دارد.

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی نادر پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول,لیزر مو زائد

 • سوختگی و تاول

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.

با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند. یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

تمامی دستگاه های لیزر کلینیک دیلای دارای دستگاه خنک کننده هستند.

اسکار,لیزر مو زائد

 • اسکار

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. این موضوع نباید برای اکثر پزشکان واجد شرایط باشد. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود. آنها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟,لیزر مو زائد

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند متوجه می شوند که لیزر مو های زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی رسد که این روش در دراز مدت خطرات سلامتی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی را پس از لیزر مو های زائد تجربه کنند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگتری از پوست، نحوه واکنش لکه کوچکی از پوست به درمان را آزمایش کند.

افرادی که مایل به انجام لیزر مو های زائد هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب استفاده کنند.

لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی در دوران بارداری,لیزر مو زائد

لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی در دوران بارداری

متخصصان لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی حتی بقیه نواحی  را برای افراد باردار توصیه نمی کنند. این به این دلیل است که دانشمندان هیچ مطالعه انسانی را انجام نداده اند که بی خطر بودن لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ثابت کند.  پزشکان ممکن است از آنها بخواهند که چند هفته پس از زایمان صبر کنند تا درمان را انجام دهند.

هر فردی که قصد باردار شدن دارد باید قبل از لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کند. پزشک می تواند در مورد گزینه های دیگر توصیه کند، زیرا لیزر موهای زائد اغلب به جلسات متعددی نیاز دارد که نباید در دوران بارداری انجام شود.

تصورات غلط در مورد لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی

 • لیزر مو های زائد زیربغل و بیکینی باعث سرطان می شود.

این افسانه که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود، بی اساس است. لیزرها برای عبور از سلول های پوست طراحی شده اند و فقط فولیکول های مو در عمق پوست را هدف قرار می دهند.

 • لیزر م وهای زائد زیربغل و بیکینی باعث ناباروری می شود.

باز هم هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود وجود ندارد. لیزرها فقط به پوست نفوذ می کنند و به هیچ اندام دیگری نمی رسند یا روی آن تأثیر نمی گذارند. لیزر مو های زائد حتی در نواحی حساس مانند کشاله ران و بیکینی معمولاً بی خطر است.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

هر کسی که واکنش های نامطلوب به لیزر موهای زائد زیربغل و بیکینی را تجربه می کند باید به پزشک خود مراجعه کند. آنها معمولاً می توانند علائمی مانند قرمزی و تورم را در خانه مدیریت کنند، اما همیشه باید علائم عفونت پوست را به پزشک یا متخصص پوست گزارش دهند.

گزارش زودهنگام علائم امکان درمان سریع را فراهم می کند و ممکن است به جلوگیری از هرگونه تغییر دائمی کمک کند.

همان طور که می دانید لیزر یک عمل رایج است اما دقت نکردن به نکات آن می تواند اثرات جبران ناپذیری داشته باشد. کلینیک دیلای با محیط کاملا بهداشتی و اپراتورهای آموزش دیده این ریسک را به حداقل رسانده اند و شما برای همیشه می توانید از شر موهای زائد زیربغل و بیکینی خود راحت شوید.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


دلایل ریزش ابرو

دلایل ریزش ابرو

مانند موهای سر، ابروها نیز می توانند نازک شوند یا رشدشان متوقف شود. ممکن است به هر دلیلی ریزش ابرو را تجربه کنید. در زیر با علل ریشه ای و درمان های احتمالی آشنا شوید.

علت ریزش موی ابرو

علت ریزش موی ابرو

اگر یک یا هر دو ابرو نازک هستند، ممکن است به دلیل عفونت، بیماری های پوستی، تغییرات هورمونی یا بیش فعال بودن سیستم ایمنی باشد. کمبودهای تغذیه‌ ای، آسیب‌های فیزیکی یا استرس نیز می‌ تواند باعث کم‌ رنگ شدن ابروها شود.

با محدود کردن علت، شما و پزشکتان در کلینیک دیلای می توانید درمان مناسب را برای کمک به جلوگیری، معکوس کردن یا به حداقل رساندن ریزش مو پیدا کنید.

آلوپسی

۱- آلوپسی

آلوپسی یک بیماری خود ایمنی است. سیستم ایمنی بدن به اشتباه بخشی از بدن شما را به عنوان دشمن می شناسد و به آن حمله می کند. آلوپسی فولیکول‌ های مو را هدف قرار می ‌دهد که هر کدام از آن‌ها رشد می ‌کنند و تولید مو را کند یا متوقف می ‌کند.

انواع مختلفی از آلوپسی وجود دارد:

 • آلوپسی آره آتا باعث ایجاد لکه های تصادفی ریزش مو می شود.
 • آلوپسی یونیورسالیس ناپدید شدن کامل تمام موها است.
 • آلوپسی فیبروزان پیشانی باعث ایجاد اسکار در پوست سر همراه با طاسی و ریزش ابرو می شود.

پزشکان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث ایجاد یک اپیزود می شود، اما می تواند بیاید و از بین برود، با رشد مو در زمانی که بیماری غیرفعال است. آلوپسی می تواند ناخن های دست و پا را نیز درگیر کند.

کمبود مواد مغذی

۲ کمبود مواد مغذی

بدن انسان به مواد مغذی از جمله منابع انرژی (کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها)، اسیدهای آمینه و چرب، ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارد. برخی از این ها رشد مو را حفظ کرده و بر آن تأثیر می گذارد، بنابراین کمبود هر یک از آنها می تواند باعث ریزش مو شود.

سایر کمبودهای خاص تر که می توانند بر ریزش مو تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • منبع مطمئن بیوتین
 • ویتامین C
 • هستند
 • ویتامین های E، B-12 و D
 • سیستئین
 • اسیدهای چرب امگا ۳

اگزما

۳اگزما

اگزما التهاب پوست است که باعث خارش، قرمزی، ترشح و تحریک می شود. این بیماری توسط یک سیستم ایمنی بیش از حد حساس تحریک می شود و می تواند به صورت یک بار تشدید یا یک وضعیت مداوم ظاهر شود.

از آنجایی که فولیکول‌های مو در پوست جاسازی شده‌اند، اگزما ممکن است در رشد مناسب مو اختلال ایجاد کند.

پسوریازیس

۴- پسوریازیس

پسوریازیس یک اختلال خودایمنی است که باعث می شود سلول های پوست به سرعت تکثیر شوند به طوری که لکه های قرمز، ضخیم، پوسته پوسته و دردناک ایجاد می شود که فولیکول های مو را مسدود کرده و رشد را متوقف می کند.

کچلی

۵- کچلی

کچلی که به عنوان کرم حلقوی شناخته می شود نیز قارچی است. لکه های قرمز، خارش دار، برجسته و حلقه مانند، همراه با ترشح و تاول ایجاد می کند. هنگامی که این تکه‌ها روی ابروها ظاهر می‌شوند، معمولاً موها می‌ ریزند و لکه‌های طاسی باقی می‌ مانند.

مشکلات تیروئید

۶- مشکلات تیروئید

بیماری تیروئید یکی از علل شایع ریزش موی ابرو است. غده تیروئید شما هورمون هایی تولید می کند که متابولیسم را تنظیم می کنند.

هنگامی که این غده بیش از حد یا خیلی کم هورمون تولید می کند، بدن شما از تعادل خارج می شود و تعدادی از فرآیندهای طبیعی را مختل می کند. این شامل رشد مو می شود.

کم کاری تیروئید همچنین می تواند باعث خستگی، افزایش وزن و مه مغزی شود، در حالی که افراد مبتلا به پرکاری تیروئید اغلب تپش قلب، چشم های برآمده و کاهش وزن دارند.

استرس و اضطراب

۷- استرس و اضطراب

استرس و اضطراب بیش از حد می تواند باعث تغییرات فیزیولوژیکی شود، از جمله کاهش اکسیژن به فولیکول های مو و نوسان سطح هورمون منبع مورد اعتماد که به ریزش موی ابرو کمک می کند.

بارداری و زایمان

۸- بارداری و زایمان

بارداری و زایمان همچنین می‌تواند هورمون‌ها و سایر جنبه‌های بیوشیمی بدن شما را به یک چرخه تبدیل کند. این نوسانات وحشی ممکن است چرخه رشد موهای شما را به هم ریخته و باعث ریزش مو شود.

افزایش سن

۹-  افزایش سن

هم مردان و هم زنان در دهه ۴۰ زندگی خود شروع به نازک شدن مو می کنند، زیرا سطح استروژن در زنان و تستوسترون در مردان کاهش می یابد.

کندن مداوم یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی

۱۰- کندن مداوم یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی

برداشتن بیش از حد ابروها آسیب های جزئی ایجاد می کند و در نهایت ممکن است رشد مو در آن نقطه متوقف شود. آرایش تند ممکن است در صورت استفاده طولانی مدت باعث آسیب مشابه شود.

شیمی درمانی

۱۱- شیمی درمانی

برای مبارزه با سرطان، شیمی درمانی به گونه ای طراحی شده است که تمام سلول هایی که به سرعت تقسیم می شوند را دنبال کند. این شامل فولیکول های مو می شود. به همین دلیل است که وقتی افراد تحت این درمان قرار می گیرند، موها به صورت دسته ای می ریزند.

درمان ریزش موی ابرو

درمان ریزش موی ابرو

هنگامی که شما و پزشکتان علت ریزش موی ابرو خود را مشخص کردید، می توانید مناسب ترین درمان را انتخاب کنید.

داروهای بدون نسخه واسطه هورمونی و موضعی هستند که در نسخه های آن برای مردان و زنان موجود است. می‌تواند رشد هورمونی با منبع مطمئن را در طی چند ماه بازگرداند.

کورتیکواستروئیدها به صورت موضعی، تزریقی یا قرصی می توانند برای درمان آلوپسی آره آتا، اگزما، درماتیت یا پسوریازیس با کاهش التهاب و پاسخ ایمنی استفاده شوند.

مواد شیمیایی موضعی و حساس کننده تماس ممکن است برای ریزش موی ابرو با ایجاد یک واکنش آلرژیک که باعث رشد مو می شود، موثر باشد. این مواد شیمیایی معمولاً یک عارضه جانبی ایجاد کننده دارند.

طب سوزنی ممکن است برای تسکین آلوپسی ، احتمالاً با کاهش حملات به پیاز فولیکول مو، و تحریک گردش خون عمل کند.

روغن کرچک یک درمان خانگی طولانی مدت برای رشد مو است. ممکن است فولیکول های مو را با اثر بر روی برخی هورمون ها تحریک کند.

آنترالین که معمولا برای درمان پسوریازیس استفاده می شود، یک ضد التهاب و مشتق طبیعی آنتراکینون است. این اغلب برای کسانی که ریزش موی ابرو ناشی از یک فرآیند التهابی دارند تجویز می شود.

مکمل های غذایی با آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب امگا ۳ و اسیدهای چرب امگا ۶ در برابر ریزش مو در زنان و احتمالاً در مردان نیز موثر است.

برای موارد ناشی از اختلالات هورمونی، متخصص غدد ممکن است داروهای تجویزی مانند هورمون محرک تیروئید، استروژن یا تستوسترون را تجویز کند.

ترمیم کاشت ابرو شبیه جایگزینی موهای سر است. این شامل برداشتن قسمتی از پوست از محلی با موهای فراوان و پیوند فولیکول‌های مو به ناحیه ابروهای پراکنده است.

برخی افراد به سادگی ریزش موهای ابرو خود را با آرایش دائمی یا میکروبلیدینگ (خالکوبی نیمه دائمی) پنهان می کنند.

درمان ریزش موی ابرو

پیشگیری از ریزش موی ابرو

گاهی اوقات می توان از ریزش موی ابرو قبل از شروع آن جلوگیری کرد. در مورد انجام آزمایش خون با پزشک خود صحبت کنید تا مشخص شود که آیا کمبودهایی دارید که باید برطرف شوند.

مقدار زیادی پروتئین بدون چربی، میوه ها و سبزیجات مصرف کنید. راه هایی برای آرامش و کاهش استرس پیدا کنید، مانند ماساژ یا مدیتیشن.

در مقابل میل به برداشتن بیش از حد ابروها یا استفاده از مواد شیمیایی در نزدیکی آنها مقاومت کنید. اگر نیاز به استفاده از سفید کننده یا رنگ مو دارید از ابروهای خود با کمی وازلین محافظت کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

اگر شروع به تجربه ریزش موی ابرو کردید، باید برای تعیین علت به پزشک مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند علائم دیگری را مشخص کنند و آزمایش‌های مناسب را برای تشخیص بیماری زمینه‌ای تجویز کنند. پس از آن، آنها می توانند شما را در برنامه درمانی مناسب شروع کنند.

چه مدت طول می کشد تا ابروها دوباره رشد کنند؟

هیچ پاسخ سخت و سریعی نیز برای این سوال وجود ندارد. پزشکان  خاطرنشان می کند که ابروهای تراشیده شده می توانند تا ۶ ماه رشد کنند.

پزشکان کلینیک دیلای نیز به همین نکته توجه کرده است. او خاطرنشان می‌کند که عوامل دیگری نیز می‌توانند بر مدت زمانی که طول می ‌کشد تا موهای ابرو رشد کنند، تأثیر بگذارند، مانند:

 • سن
 • داروها
 • جای زخم

اگر ریزش موی شما مربوط به استرس باشد، فولیکول های مو به طور دائم آسیب ندیده اند. مدیریت استرس و مراقبت خوب از سلامتی می تواند منجر به بازگشت موهای شما به سرعت رشد طبیعی شود.

اگر اقدامات دارویی جواب نداد  یا نتایجی را مشاهده نکردید  به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند به تشخیص دلیل ریزش مو کمک کنند و شما را در مورد اقدامات بعدی راهنمایی کنند. اگر رشد مجدد امکان پذیر باشد، آنها می توانند به تعیین بهترین برنامه درمانی برای علائم شما کمک کنند. شما با مراجعه به کلینیک دیلای می توانید دلایل ریزش ابرو و راه های درمان آن مثل کاشت ابرو را دریافت کنید.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷


چه نوع روغنی برای موهای کاشته شده مناسب است ؟

آیا بعد از کاشت از پماد یا روغن های خاصی استفاده کنیم؟

بعد کاشت مو باید چه دستورالعمل هایی را رعایت کنیم؟

پس از کاشت مو، دستورالعمل های بعد از عمل را دنبال کنید. پزشکان معمولاً شامپوهایی برای تمیز کردن و شستن پوست سر و همچنین لوسیون و پمادهای ضدعفونی کننده برای استفاده درجایی که کاشت مو شده است ارائه می‌کنند. این کار تمیز کردن ناحیه و نرم شدن پوسته ها را تضمین می‌کند که در نهایت باعث بهبودی می‌شود. مردم باید فقط در مناطق پیشنهادی از این ها استفاده کنند. در این مقاله به پماد ها و روغن های مناسب برای کاشت مو اشاره خواهیم کرد …

روغن نارگیل یا روغن بادام و… را می‌توان بعد از ۲ هفته در ناحیه اهدا کننده استفاده کرد. اگر ناحیه بهبودی خارش وخشک است، استفاده از روغن نیز می‌تواند آن را تسکین دهد. در ناحیه دریافت کننده، می‌توانید روغن را پس از ۱۰-۱۲ هفته شروع کنید.

روغن زیتون بعد از کاشت مو روشی است که توسط برخی پزشکان توصیه می‌شود. در هفته اول پس از عمل، دلمه در ناحیه دریافت کننده ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، این پوسته ها به راحتی می‌توانند خود به خود از بین بروند. با این حال، می‌توانید با مالیدن روغن زیتون به آن ناحیه و شستن موهای خود بعد از حدود نیم ساعت آنها را نرم کنید.

برای مطالعه مقاله در مورد بهترین سن برای کاشت مو کلیک کنید.

کدام روغن بعد از کاشت مو بهتر است؟

پس از بهبود زخم‌های ناحیه اهداکننده و ناحیه پیوند شده، می‌توان از روغن ویتامین E برای نرم کردن بافت و بهبود کیفیت آن استفاده کرد. برخی از غذاهای غنی از ویتامین E: بادام، آووکادو، اسفناج، تخمه آفتابگردان و روغن زیتون.

روغن زیتونآیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن زیتون

روش استفاده از این روغن به این صورت می‌باشد که شما باید ناحیه پیوند شده را با روغن زیتون مرطوب کننده مناسب بپوشانید و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در این حالت نگه دارید. این یک اثر صاف کننده روی دلمه اطراف پیوند شده و ناحیه اهداکننده خواهد داشت.

روغن زیتون یک روغن طبیعی همه کاره است که قرن هاست برای مصارف مختلف استفاده می‌شود. یکی از بزرگترین مزایای آن این است که می‌تواند درخشندگی و نرمی را به موها بیاورد. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که می‌توانند به سلول های بدن حمله ‌کنند.

روغن زیتون دارای ترکیبات زیادی است که می‌تواند به عنوان آنتی اکسیدان عمل کند. با استفاده از روغن زیتون برای جلوگیری از پیری مو، فولیکول های مو محافظت می‌شوند و باعث رشد می‌شوند. همه انواع روغن زیتون یکسان نیستند. استفاده از نوع در آشپزخانه شما ممکن است ایده خوبی نباشد. بهترین محصول برای مو روغن زیتون فرابکر تصفیه نشده است. این نوع روغن زیتون کم فرآوری شده است.

روغن های طبیعی زیادی وجود دارند که می‌توانند به مرطوب کردن و درخشندگی مو کمک کنند. روغن زیتون می‌تواند سلامت کلی مو را بهبود بخشد و از ریزش مو جلوگیری کند. دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی و ضد التهابی است که می‌تواند شرایط ایده آلی را برای رشد مو در فولیکول های مو ایجاد کند.

روغن بادامآیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن بادام

درست مانند روغن زیتون، روغن بادام فقط برای پخت و پز نیست. این روغن سرشار از مواد معدنی و پروتئین است که به رشد مو کمک می‌کند. افراد مبتلا به کمبود مواد معدنی با مشکلات آلوپسی و نازک شدن مو مواجه می‌شوند.

روغن نارگیل,آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن نارگیل

 

روغن نارگیل یکی از بهترین محصولات طبیعی مراقبت از مو است. تارهای مو را مرطوب کرده و از شکستن موها جلوگیری می‌کند. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب است، بنابراین به نرمی عمیق پوست سر کمک می‌کند و موهایی نرم و درخشان به شما می‌دهد. توصیه می‌شود روغن نارگیل را قبل از استفاده در دمای اتاق گرم کنید.

روغن آرگان,آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

روغن آرگان

روغن آرگان سرشار از مواد مغذی است و با خواص ضد التهابی خود نتایج بسیار خوبی برای موهای شما به ارمغان می‌آورد. آنتی اکسیدان ها و ویتامین های موجود در روغن آرگان به مبارزه با اشعه UV و محافظت از سلول های مو در برابر آسیب کمک می‌کند.

برای مطالعه مقاله در مورد مراقبت از مو بعد از کاشت کلیک کنید.

چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو از روغن مو استفاده کنم؟

دانستن زمان استفاده از روغن یکی از تکنیک های اساسی برای دوره نقاهت پس از کاشت مو است. همیشه توصیه می‌شود که یک یا دو هفته به پوست سر خود استراحت دهید تا زمان لازم برای بهبودی طبیعی داشته باشد. در حالت ایده آل، جراح شما توصیه می‌کند که در این دوره از شامپو برای تمیز کردن پوست سر خود استفاده کنید. آنها همچنین می‌توانند لوسیون ضد عفونی کننده را در اختیار شما قرار دهند تا روی پوست سرخود استفاده کنید.

حفظ پیوند مو برای نتیجه طولانی مدت و موفقیت این روش بسیار مهم است. در مراحل اولیه ریکاوری، اغلب باید پوست سر خود را با اسپری مرطوب کنید، زیرا ماساژ باعث از بین رفتن فولیکول های مو و آسیب می‌شود.

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟

همه شواهد به دو دلیل اصلی به بله اشاره می‌کنند. دلیل اول این است که روغن طبیعی محل گیرنده را تسکین می‌دهد و برخی از ناراحتی هایی که ممکن است در نتیجه عمل جراحی احساس کنید را کاهش می‌دهد.

دلیل دوم این است که ماساژ ملایم پوست سر باعث بهبودی می‌شود و روغن ماساژ طبیعی خوب ویتامین‌ها را به پوست سر اضافه می‌کند و باعث رشد مو و بهبود سریع‌ تر می ‌شود.روغن های بسیاری در بازار وجود دارد اما اگر موهای ضخیم تر می‌خواهید از روغن های طبیعی استفاده کنید.

فواید ماساژ با روغن های طبیعی

شایان ذکر است که هر کسی می‌تواند از روغن ماساژ طبیعی روی پوست سر خود استفاده کند. اگر موهایتان پر است، فواید ماساژ روغن طبیعی را برای پوست سر نیز احساس خواهید کرد.ما اغلب فراموش می‌کنیم که پیشگیری بهتر از درمان است. با این حال، پس از جراحی کاشت مو، استفاده از این تکنیک ساده که تا حدی تسکین می‌دهد و در نهایت باعث بهبود و رشد بهتر مو می‌شود، ضروری است.

آیا باید بعد از جراحی کاشت مو از روغن استفاده کرد؟,بهترین روغن ها برای کاشت مو,روغن کاشت مو,روغن برای کاشت مو,

شما می‌توانید از هزاران محصولات مراقبت از مو استفاده کنید اما بهترین غذا برای موهای شما روغن های طبیعی است. آنها به گردش خون پوست سر شما کمک می‌کنند، ریشه موهای شما را تقویت می‌کنند و موهای بلند و براق و پرپشتی به شما می‌دهند.

ترکیبی از روغن های ضروری و حامل به موهای شما ظاهری شاداب و سالم می‌بخشد و از آسیب جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، این روغن ها دارای خواص ضد عفونی کننده نیز هستند که از رشد قارچ در موها جلوگیری می‌کنند. اگر به طور مکرر موهای خود را چرب کنید، بهترین نتیجه را خواهید گرفت و برخی از روغن ها ممکن است تا ۲ ماه طول بکشد تا نتایج دلخواه را به شما بدهد.

اگر سوالات بیشتری دارید یا از مشکلات ریزش مو رنج می‌برید و یا بعد از کاشت موی خود دچار ریزش و یا کم پشتی موهای خود هستید بهترین کلینیک برای شما کلینیک دیلای می‌باشد. شما می‌توانید با تیم دوستانه ما تماس بگیرید تا به تمام سوالات شما پاسخ دهند. علاوه بر این، آنها همچنین می‌توانند تجزیه و تحلیل موی رایگان و پیشنهاد برخی از محصولات را به شما ارائه دهند.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر، لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید.

مشاور: ۰۹۳۸۵۵۶۲۲۰۵                                                     تلفن کلینیک: ۰۴۱۳۴۷۷۰۴۱۷