تناسب اندام

لیپولیزر

در روش لیپولیزر، چربی‏ها قبل از مکیده شدن توسط دستگاه مکنده به‏وسیله لیزر ذوب می‏شوند و فرایند خارج کردن چربی آسان‏تر می‏شود. اما در این روش به علت تخریب چربی توسط لیزر و تبدیل‏شدن آن به مایع، امکان استفاده از چربی به‌‏عنوان فیلر (پرکننده) برای سایر نواحی بدن وجود ندارد.

لیپوماتیک   Lipomatic

در این روش سلول‏های چربی به‏وسیلة امواج اینفراسونیک و ارتعاش از هم جدا و سپس توسط دستگاه مکنده خارج می‏شوند. اولین مزیت لیپوماتیک نسبت به روش‏های دیگر این است که چربی بدون هیچ‏گونه تخریبی از بدن خارج می‌‏شود و می‏توان از آن به‏عنوان فیلر برای حجم‌دهی به سایر نقاط بدن استفاده کرد. این چربی علاوه بر اینکه بسیار پایدارتر از چربی خارج‏شده از طریق لیپوساکشن است، دست‏نخورده‏تر و سالم‏تر نیز است. مزیت دوم لیپوماتیک این است که به میزان درخور ‏توجهی باعث بهبود افتادگی و شلی پوست می‏شود. بنابراین نه ‏فقط افرادی که دارای چربی موضعی هستند، بلکه کسانی که دچار افتادگی پوست در نواحی‏ای مثل شکم هستند مورد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک‌اند.

بادی‌جت (Body – JET) یا واترجت

بادی جت یک روش مدرن و کم‌عارضة پیکرتراشی است. در این روش، چربی‏ها به‏وسیلة فشار آب از بافت زیرین خود جدا و خرد می‏شوند. جریان آب پیوند بین چربی‏ها را می‏شکند و فرایند خروج آن‏ها را بسیار آسان می‏کند. چربی‏های آزادشده با کمترین نیرو از سوی مکنده به بیرون کشیده می‏شوند. همین نیروی اعمال‏شدة کمتر برای خروج چربی‏ها باعث می‏شود که آسیب به پوست و عروق اطراف بافت چربی به حداقل برسد. در روش‏های دیگر معمولاً خروج چربی‏ها توسط مکنده با درد همراه است، اما در روش بادی جت فرد با کمترین میزان درد و عارضه می‏تواند به اندام ایده­آل خود برسد. مزیت اصلی روش بادی‌جت سرپایی بودن و عوارض بسیار کم آن است. علاوه بر این، باکیفیت‏ترین چربی برای تزریق و حجیم‌سازی اندام‏ها از روش بادی جت به دست می‏آید.

لیفت نخ:

یکی از بهترین روش‌های درمان شل شدن پوست که بدون هیچ نوع زخم و برشی انجام می‌شود، لیفت با نخ است. در این روش که با بی‌حسی‌های موضعی انجام می‌شود، با کمک نخ‌هایی پوست به‌طرف بالا کشیده می‌شود. این روش باعث می‌شود که فرد جوان‌تر به نظر رسیده و چین‌وچروک پوست کاهش یابد. هدف از این درمان، کاهش پیری و شل شدن پوست است. این درمان نه‌تنها باعث لیفت صورت می‌شود بلکه باعث می‌شود که به‌طور تدریجی پوست کلاژن سازی کرده و کم‌کم چین‌وچروک و علائم پیری پوست تا حدی کاهش پیدا می‌کند. لیفت نخ برای پیشانی، غبغب، گونه و صورت انجام می شود.

 

لیفت صورت با نخ روشی است که از نخ‌هایی با مخروط‌های چندجهته برای لیفت صورت استفاده می‌کند. این مخروط‌ها چربی زیر پوست را باز می‌کنند و پوست را بالا می‌کشند. نخ‌ها به شکل داربستی زیر پوست به بالا کشیدن بافت‌ شل شده کمک می‌کنند و علاوه بر این، مخروط‌های روی نخ‌ها به بازگرداندن پوست به جای اصلی کمک می‌کند. در عین حال، این مخروط‌ها عملکرد تحریک تولید کلاژن را هم به همراه دارند تا کمک کنند حجم از دست رفته‌ی صورت در اثری پیری به شکل طبیعی بازسازی شود. نتیجه‌ی این شکل لیفت صورت،‌ به سرعت قابل مشاهده است چرا که اجزای صورت به خصوص در ناحیه گونه‌ها و فک سریعا تغییر می‌ کنند.

تزریق چربی صورت:

یکی از علت‌های اصلی پیری و چین‌وچروک‌های پوستی کم شدن چربی پوست است. زمانی که چروک‌ها عمیق می‌شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی‌آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چراکه در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته‌شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده می­شود. تزریق چربی در صورت فرآیندی است که در آن بخشی از چربی بدن خود بیمار از ناحیه هایی که نیازی به این چربی وجود ندارد گرفته شده و سپس این چربی به نواحی دیگر بدن که به این چربی نیاز دارند.

روش تزریق چربی به صورت یک فرآیند سه مرحله­ای ساده دارد که شامل برداشتن چربی از یک نقطه بدن، تصفیه کردن چربی برداشته شده، و در نهایت تزریق سلول­های چربی به محل های مورد نیاز هدف است. نتایج تزریق چربی صورت معمولاً بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است و می­تواند برای چند ماه یا چند سال و یا برای تمام عمر دوام و ماندگاری داشته باشد.

بلفاروپلاستی:

با افزایش سن، تغییراتی در ساختمان پلک‌ها ایجاد می‌شود که باعث می‌شود فرد ظاهری سالخورده و خسته پیدا کند. بلفاروپلاستی که یکی از شایع‌ترین روش‌های جراحی زیبایی است با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک، باعث بهبود قابل‌توجهی در ظاهر فرد شده و ظاهری جوان‌تر و سرحال‌تر به فرد می‌بخشد. این روش درمانی و زیبایی بسیار ساده است؛ برای پلک های فوقانی، برش در شکاف پلک انجام می شود. پوست اضافی، عضلات و چربی ها برداشته می شود و سپس شکاف ها بخیه خواهند شد. جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می کنند انجام می گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان تر در فرد می شود.

سابسیژن:

ساب یعنی زیر و سیژن یعنی برش بعبارت دیگر سابسیژن به مفهوم برش در زیر پوست می باشد که البته بدون تیغ انجام می شود. سابسیژن یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمانی جهت التیام و احیای جای جوش به شمار می‌رود. سابسیژن درمانی است که در آن نوارهای فیبری عامل ایجاد جای جوش دره‌ای شکل یا rolling scars از بین برده می‌شود. پزشک ابتدا ناحیه درمان را بی‌حس می‌کند، سپس سوزن را به موازات سطح پوست زیر پوست فرومی‌کند. پزشک سوزن را جلو و عقب می‌برد تا نوارهای فیبری از هم جدا و متلاشی شود. ناحیه فرورفته ظرف چند هفته برآمده و پوست صاف‌تر می‌شود. سابسیژن باید حتماً توسط پزشک مجرب انجام شود.

رینوپلاستی

رینوپلاستی به تغییر فرم بینی که با تغییر در ظاهر بینی یا همراه با تغییر در تیغه بینی می‌تواند همراه باشد، گفته می­شود. جراحی بینی برای زیباسازی ظاهر بینی و یا بهبود عملکرد بینی و یا برطرف ساختن نواقص بینی انجام می‌شود. رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی ) بسته به افراد مختلف، می‌تواند منجر به کوچک یا بزرگ شدن اندازه بینی، تغییر شکل بینی، پهن‌تر یا باریک‌تر شدن نوک بینی و یا تغییر ارتفاع یا طول بینی منجر گردد.

پروتز

پروتز به معنای ( اندام مصنوعی) یا (اعضای مصنوعی)  می‌باشد که جایگزین اندام یا عضو ازدست‌رفته در بدن می‌شود. همچنین از کلمه پروتز به معنای ارزیابی، ساخت و فیت کردن اندام مصنوعی نیز یاد می‌شود. پروتزهای زیبایی از مدت‌ها پیش برای پوشاندن جراحات به کار می‌رفتند. با پیشرفت در علم و تکنولوژی، امکان ساخت پروتزهای زیبایی مادام‌العمر که از سیلیکون و PVC ساخته‌شده‌اند فراهم گشته است. انجام پروتز برای گونه، چانه، سینه و باسن انجام می­شود.

ماموپلاستی

ماموپلاستی به دسته‌ای از فرآیند‌های جراحی گفته می‌شود که به هدف تغییر شکل یا ساختار درونی و ظاهری پستان‌ها انجام می‌گیرد. جراحی کوچک کردن سینه معمولاً در خانم‌هایی با پستان‌های بزرگ و سنگین انجام می‌شود که ناراحتی‌های قابل‌توجهی مثل درد گردن، بی‌حسی یا ضعیف شدن کمر که به دلیل وزن پستان‌ها می‌باشد را تجربه کرده‌اند.در طول عمل کوچک کردن سینه، چربی، بافت غدد و پوست از سینه برداشته‌شده و سپس بافت سینه تغییر شکل داده می‌شود و به‌این‌ترتیب وضعیت قرارگیری سر سینه اصلاح می‌گردد.

ابدومینوپلاستی

یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی ترمیمی زیبایی ابدومینوپلاستی است. از دیدگاه زیبایی، شکمی ایده آل است که مسطح بوده و فاقد هرگونه خطوط استریا و پوست اضافه باشد. ابدومینوپلاستی باعث سفت شدن شلی و افتادگی پوست شکم می‌شود و نیز موجب مسطح شدن (صاف‌تر) و لاغر شدن شکم و بازگرداندن شکم به حالت اولیه خود می‌شود یعنی تا حد امکان خطوط استریا و چین‌وچروک‌ها و ترک‌های سطح پوست را از بین می‌برد. در جراحی مینی ابدومینوپلاستی یک برش چند سانتی در زیر خط شکم و بر روی خط سزارین ایجاد می‌شود. چربی و پوست اضافی بریده‌شده و عضلات در صورت لزوم کشیده می‌شوند.